Anime Bilgi: Terra e… (TV)

2 okunma — 21 Kasım 2021 18:56
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Terra e… (2007), Terra he…, Chikyuu he, Towards the Terra… isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 地球へ… şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Askeri, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 24 / 24 bölümdür.

07 Nisan 2007, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Aniplex, Mainichi Broadcasting System, SKY Perfect Well Think studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Minami Machi Bugyousho, Tokyo Kids studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 24 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Gelecekte insanoğlu, kirlenme ve savaş sonucu yıkıma uğramış Terra’yı(dünyayı) terk edip; kolonileşerek hayatlarını idame ettirmek için uzaya çıkmışlardır. Çocukların doğumunu dahi kontrol eden süper bir bilgisayar tarafından yönetilen insanoğlu, “MU” olarak adlandırılan yeni bir ırkın ortaya çıkmasına şahit olur. İnsanoğlu arasında gizli olarak yaşayan ve onların nefretini kazanan “MU” ırkının tek amacı Terra’ya geri dönmektir.

Heyecanla yetişkinlerin dünyasına gireceği gün olan doğumgününü bekleyen Jomy,sahip olduğu güçlerin farkında olmayıp, Soldier Blue ile tanıştıktan sonra “MU” halkının tek amacı olan Terra’ya gitme yolunda onlara önderlik edecektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.