Anime Bilgi: The Choujo

0 okunma — 21 Kasım 2021 18:56
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Maris the Chojo, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Maris the Chojo bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Rumic World 2, The Supergal isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ザ・超女[ザ・スーパーギャル] şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Bilim Kurgu, Süper Güçler, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

05 Haziran 1986, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını OB Planning, Shogakukan Productions studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Studio Pierrot studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 48 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Soyu tükenmiş bir gezegenden gelen bir mülteci olmasına rağmen, bir anne için bir baba olarak, bir alkolik ve bir airhead’e sahip, Maris’in en büyük sorunu o bir Thanatosian. Thanatosianlar ortalama Dünyalılar’ın altı kat daha güçlü olduğu göz önüne alındığında böyle bir lanet olmamalı, özellikle şiddet dolu bir galakside ama her şeyi çıkarmak yanlışlıkla imhaya yol açıyor. Hatta egzotik o aşınmaya alaşım sınırlamalar o borç sürekli demektir. O Inter-Galaktik Uzay Patrol tarafından atanmış her misyonu olan biridir. Tüm zararlar onun maaşından kesilir. O zengin ve seksi Kogane Maru kurtarmak için seçili bir elemandır. Onun acımasız kaçıran terör ücretsiz onu ayarladıktan sonra mutlaka evlilik garanti edecek, onun ebedi şükran onun tüm mali baş ağrısına son verecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.