Anime Bilgi: The SoulTaker: Tamashii-gari

4 okunma — 21 Kasım 2021 18:55
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

SoulTaker, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. SoulTaker bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) The SoulTaker~魂狩~ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 13 / 13 bölümdür.

04 Nisan 2001, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Pioneer LDC, Toshiba Digital Frontiers, Toshiba Entertainment, WOWOW studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Tatsunoko Production studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 25 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Date Kyosuke, bir katedralde annesi tarafından kalbinden bıçaklanır. Ölmüş olması gereken Kyosuke, mezarından gizemli bir kız tarafından çıkarıldığında hala yaşamaktadır. Kendini Hospital ve Kirihara denen iki grubun arasındaki savaşta bulan Kyosuke, aynı zamanda kendi ile ilgili gerçekleri ve annesinin kendisini neden öldürmeye çalıştığını öğrenmeye çabalar.

17 yıl önce Ay Üssü’nde bir virüs, bütün insanları kırıp geçirmiş ve hayatta kalanlar da değişim geçirip mutant haline gelmişlerdir. Bu mutantlardan ikisinin evliliğinden ikiz kardeşler doğar: Kyosuke ve Runa. Kyosuke, bir ikiz kız kardeşi olduğunu yeni öğrenir ve onu aramaya başlar. Bu süreçte kız kardeşi sandıklarının aslında onun ruhunun birer parçasını taşıyan Flicker’lar olduklarını öğrenir. Aynı zamanda Hospital ve Kirihawa organizasyonları da bu flickerların peşindedir. Mücadele sırasında içindeki güç uyanan Kyosuke, en güçlü mutant halini alır: SoulTaker

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.