Anime Bilgi: Toji no Miko

4 okunma — 21 Kasım 2021 18:55
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Katana Maidens: Toji no Miko, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Katana Maidens: Toji no Miko bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Sword User Shrine Maiden, The Shrine Maiden Swordwielders isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 刀使ノ巫女 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Aksiyon, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 24 / 24 bölümdür.

22 Haziran 2018, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını AT-X, Crunchyroll SC Anime Fund, Genco, Glovision, Kadokawa, Mainichi Broadcasting System, My Theater D.D., Square Enix studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Studio Gokumi studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Tarih boyunca, “Toji” olarak bilinen seçkin bir tapınak genç kız grubu, dünyayı insanlığı yok etmeye kararlı garip ve kötü niyetli varlıklar olan “Aratama” dan kurtarmıştır. Gelecek zamanlarda ise, bu savaşçılar, Aratama’yı yok etmek için özel bir polis ekibine atandılar. Hükümet ayrıca, genç kızlara bu canavarları ortadan kaldırmaları amacıyla gerekli kılıç dövüş becerilerini sağlamak ve neticede dünyayı koruyup diğer Toji arkadaşlarına katılmaları için ülke çapında beş elit okul kurdu. Bu beş okuldan birinin öğrencisi olan Kanami Etou, gizemli birisi olan Hiyori Juujou ile tanıştığı bir kılıç dövüş turnuvasında Minoseki Akademisini temsil etmek üzere seçilir. Kanami ve Hiyori turnuvanın finaline yükselse de, savaşları beklenmedik bir hâl alır ve Toji dünyasını kaosa sürükler. Toji’nin ihanetle karşı karşıya kalmasından dolayı, eski yoldaşlar kapışır ve ikisi de turnuvadan kaçmak zorunda kalırlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.