Anime Bilgi: Tomie

1 okunma — 21 Kasım 2021 18:55
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Ito Junji: Collection Specials isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 富江 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Doğaüstü Güçler, Josei, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 2 / 2 bölümdür.

27 Nisan 2018, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Studio Deen studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 10 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Anılar, hem iyi hem de kötü olarak lise tecrübelerimi kaplıyor. Arkadaşlarınla takılmak ya da sınavlardan kafanı kaldıramamak, herkes o zamanlardan bir şeyler hatırlar. Belli bir lisenin bir sınıfı, lise günlerine üzüntüyle bakmalarını sağlayacak bir olay yaşadı: Bir öğrencinin ölümü.rnrnÖlmüş kişi alelade bir öğrenci değildi. Tomie Kawakami, dünya dışı güzellikte popüler bir kızdı. Ölümü dehşet vericiydi. Vücudu parçalarına ayrılmıştı ve parçalar etrafa dağılmıştı. Sınıf olayı kavramaya çalışıyorken tanıdık bir sesin onlara koridordan seslenmesiyle şok oldu. rnrnParlak simsiyah saçları ve sol gözünün altındaki beniyle öldürülen arkadaşlarına benziyordu. Ama onun Tomie olmasına imkan yoktu, değil mi?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.