Anime Bilgi: Trickster: Edogawa Ranpo “Shounen Tanteidan” yori

4 okunma — 21 Kasım 2021 18:54
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Trickster, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Trickster bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) TRICKSTER -江戸川乱歩「少年探偵団」より- şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Bilim Kurgu, Psikolojik, Gizem, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 24 / 24 bölümdür.

04 Ekim 2016, Salı tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Asmik Ace, Bandai Visual, East Japan Marketing & Communications, Lantis, Sumitomo, Yomiuri Telecasting studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Shin-Ei Animation, TMS Entertainment studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hikayenin zaman dilimi 2030’larda, ve gizemli dedektif Kogorou Akechi altında kurulan “Oğlanların Dedektif Grubu”nda geçer. Bu grubun eylemleri, küçük ve büyük çeşitli sorunların çözümüne yol açmaktadır. Bir gün, Ekibin üyelerinden biri olan Kensuke Hanasaki, adı Yoshio, Kobayashi olan gizemli bir çocukla karşılaşır. Kobayashi, “tanımlanamayan sis” yüzünden ölümsüz bir vücuda sahip, ölmeyi dileyen ve diğer insanlarla iletişim kurmayı reddeden biridir. Hanasaki, Kobayashi’ye ilgi duyar ve onu Oğlanların Dedektif Grubu’na davet eder. Bu tesadüfen karşılaşmaları sonucu, onları “Yirmi Yüzlü Zebani” takma adlı suçlu ve Kogorou Akechi arasındaki bağlantıya götürür.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.