Anime Bilgi: Tsukuyomi: Moon Phase

2 okunma — 21 Kasım 2021 18:53
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Tsukuyomi: Moon Phase, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Tsukuyomi: Moon Phase bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 月詠 −MOON PHASE− şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Romantizm, Vampir, Seinen, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 25 / 25 bölümdür.

05 Ekim 2004, Salı tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Shaft studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 24 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Morioka Kouhei, doğaüstü olayları araştıran bir dergi için fotoğraflar çeken ama aslında güzel kızların fotoğraflarını çekmek isteyen bir foto muhabiridir. Almanya’da bir şatoyu incelemek için gönderilen ekipte yer alır. Şatonun gece vakti resimlerini çekerken, çatıda çok güzel bir kız görür, ancak resimlerin hiç birinde kız gözükmez. Ertesi gece şatoyu araştırmaya gittiklerinde etrafında görünmez bir kalkan olduğu fark ederler. Bu kalkanı fark etmeyen tek kişi Kouhei dir, çünkü ruhsal etkilere tamamen duyarsızdır. Tek başına içeri giren Kouhei’nin karşısına bir vampir olan Hazuki çıkar. Tatlı sözlerle Kouhei’yi kandıran Hazuki, öperek onu kölesi yapmaya çalışır. Bu duruma tamamen duyarsız olan Kouhei etkilenmez bile, ama yinede Hazuki’yi kapalı tutulduğu bu şatodan kurtarır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.