Anime Bilgi: Uchuu Senkan Yamato 2199: Hoshimeguru Hakobune

5 okunma — 21 Kasım 2021 18:52
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Uchuu Senkan Yamato 2199: Hoshi-Meguru Hakobune, Space Battleship Yamato 2199: Odyssey of the Celestial Ark isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 宇宙戦艦ヤマト2199 星巡る方舟 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Askeri, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

06 Aralık 2014, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını AIC, Bandai Namco Games, Bandai Visual, Bandai, Lantis, OLM, Production I.G, Shochiku, Tohokushinsha Film Corporation, Voyager Entertainment studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Xebec studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 51 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hikaye, Uchuu Senkan Yamato 2199 serisinin 24. ve 25. bölümleri arasında geçen film, devam serisi Uchuu Senkan Yamato 2202’i müjdeleyen bazı sürprizlere de sahip. İmparator Dessler’in düşüşü ile Gamilas İmparatorluğu büyük güç kaybetmiş, evrenin tamamını fethetmek yada yok etmenin kendi kaderleri olduğuna inanan Gatlantis İmparatorluğu’nu durduracak bir güç odağı kalmamıştır. Öte yandan Dünya’ya dönüş rotasındaki Yamato mürettebatı bu yeni tehditten habersizdir. Dünya’ya dönüş rotasında iken maruz kaldıkları saldırı onları gafil avlar ve Gamilas ana gezegenine varmadan önceki son büyük savaşlarını verdikleri Gökkuşağı Bulutsusu üzerindeki bir gezegenin atmosferine asılı duran bir yapıya inmek zorunda kalırlar. Gezegenin yüzeyine bir keşif seferi için ayrılan Kodai, Yamato’yu bazı davetsiz misafirlerce ele geçirilmiş bulur. Kodai bu kez, hem daha önce bir kez verdiği zorlu bir zihinsel mücadeleyi bir kez daha vermek, hem de kendilerinden kat be kat güçlü yeni düşmanı yenerek Dünya’ya zamanında dönmeyi başarmak zorundadır. Bunun için de, yeni bitmiş savaşın kinini hala besleyen eski bir rakiple uzlaşmanın bir yolunu bulmak zorunda kalacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.