Anime Bilgi: Uma Musume: Pretty Derby

5 okunma — 21 Kasım 2021 18:52
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ウマ娘 プリティーダービー şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Spor, Yaşamdan Kesitler, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 13 / 13 bölümdür.

02 Nisan 2018, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Cygames, Kansai Telecasting, Lantis, TOHO animation studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise P.A. Works studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Kendi dünyamıza çok benzer bir dünyada, büyük yarış atları “at kızlar” olarak yeniden doğma şansı elde eder. Bu at kızlar, at kuyruğu ve kulaklarına sahip olmalarının yanı sıra, atların hızına ve dayanıklılığına da sahiplerdir. At kızların arasında en iyi olanlar, Tokyo’daki Tracen akademisine şan ve şöhret uğruna, yarışçı ve idol olmak için eğitim görmeye giderler. Kırsal kesimde yaşayan, liseli bir at kız olan Special Week, Tracen akademisine yeni transfer oldu ve annesine verdiği Japonya’daki en iyi at kız olma sözünü yerine getirmekte kararlı. Okuluna giderken yarış pistinde kısa bir mola vermeye karar verir, orada yarışırken gördüğü Silence Suzuka’nın tarzına hayran kalır ve onunla aynı takımda olmaya karar verir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.