Anime Bilgi: Uma Musume: Pretty Derby (TV) Season 2

4 okunma — 21 Kasım 2021 18:52
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Umamusume: Pretty Derby Season 2 isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ウマ娘 プリティーダービー Season 2 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Spor, Yaşamdan Kesitler, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 13 / 13 bölümdür.

05 Ocak 2021, Salı tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Cygames, TOHO animation studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Studio Kai studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“At yarışı dünyasında, Team Spica’nın at kızları zafer kazanmaya devam ederken popülerlik kazanıyor. Grupta en çok dikkat çeken kişi, neşeli kişiliği ve olağanüstü koşu becerileri ile tanınan Toukai Teiou. Teiou, üç G1 yarışını da arka arkaya kazanarak yenilmez bir Triple Crown at kızı olmayı hedefliyor, bu efsanevi Symbolic Rudolf’un yıllar önce yapmayı başardığından beri başarılmamış bir başarı. Üçlü Tacı elde etme yolunda Teiou, hem eski hem de yeni rakiplerle karşılaşarak birçok zorlukla karşılaşır. Ancak şiddetli rekabetlerinin ortasında, Teiou kısa süre sonra kendi yarış kariyeri üzerinde büyük bir etki bırakacak kararlarla karşı karşıya kalır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.