Anime Bilgi: Utsunomiko: Heaven Chapter

0 okunma — 21 Kasım 2021 18:52
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Utsunomiko OAV, Utsu no Miko 2 isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 宇宙皇子 天上篇 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Macera, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 13 / 13 bölümdür.

24 Ekim 1990, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG – Çocuklar için olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin bir bölümlük süresi 30 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“İnsanların Buda’nın kutsal diyarına yaptığı ruhsal yolculuğu konu alan UTSU NO MIKO, beş arkadaşın yozlaşmış kaotik dünya’ya huzuru getirmek üzere çıktıkları arayışı anlatır.nAlnında bir boynuzla doğmuş olan Utsu no Miko, Kongō Dağında daha sonra tanrı olmak için çalışacağı bir sığınak bulur. Ancak hükûmetin başında yer alan imparatorluğun insanlara yalnızca yıkım getirdiğini gördüklerinde Miko ve arkadaşları kutsal diyara ulaşmak ve kutup yıldızının yüce babasını bulmak üzere 33 yıl sürecek bir yolculuğa çıkarlar. Fakat yolculuk, ölümsüz tanrıların hüküm sürdüğü diyara izinsiz giren 5 arkadaş için tehlikelerle doludur. Üstelik ekibin amacına ulaşması için Miko’nun tanrılara meydan okuması gerekmektedir.nFakat kısa zamanda ekip, tanrıların da dünyevi arzulardan o kadar uzak ve kusursuz olmadıklarını görürler. Miko’nun aşkını (Kagami) bulma umudu ona dünyanın tanrıların gürültücü ruhlarının ve insanların yaşama ve sevmeye duydukları arzunun birbirini dengelemeden var olamayacağını fark ettirir. Bir hayat bittiğinde yerini diğeri alır, yalnızca gerçek barış sağlandığında insanlar tanrının gerçek yüzünü görebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.