Anime Bilgi: Wan Guo Zhi

2 okunma — 21 Kasım 2021 18:50
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Wings of the World, kategori olarak ONA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Wings of the World bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 万国志 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Tarihi, Aksiyon, Romantizm, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 16 / 16 bölümdür.

23 Eylül 2019, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise LX Animation Studio studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Milattan sonra 1663’te Ming Hanedanı donanmasının en genç lideri Lu Changfeng suçluları yakalamak için bir delegeye eşlik ederken hayalet filosu ve deniz canavarları tarafından saldırıya uğraması sonucunda delege okyanusun dibini boylar. Lu Changfeng, okyanusun dibinden gizemli bir kız tarafından kurtarıldı ve kızı Yelken Çağı’nın uluslararası ticaret merkezi olan Luzon’a kadar takip etti.rnrnO zamanlar, Ming Hanedanı’nın gümüşünün p’inden fazlası Luzon’dan elde edilmekteydi ve bu küçük ada birçok milletin kaderini belirledi. İspanyol işgalciler acımasızca hüküm sürdü ve bunun sonucunda her kesimden insan Song Yingxing’in rehberliğinde uluslararası finans merkezini inşa etti: Wan Krallığı’nı. Song Yingxing ile olan anlaşmazlıklarına rağmen, Lu Changfeng yine de Song’un ekibine katılır. Her iki taraf da savaşta en son teknoloji teknolojik silahları kullandı. Düşman dehası Vesalius’un silahına direnmek için Song Yingxing, Lu Changfeng’i manipüle ederek Kore’de Vesalius’la savaştığı günleri vb. ortaya çıkarır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.