Anime Bilgi: World Witches Hasshin Shimasu!

3 okunma — 21 Kasım 2021 18:49
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde World Witches Take Off! isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ワールドウィッチーズ発進しますっ! şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Askeri, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 12 bölümdür.

13 Ocak 2021, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını Glovision, Nippon Columbia studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Acca effe, Giga Production studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 15 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, yalnızca özel güçlere sahip kızların karşı koyabileceği insanlığın yükselen düşmanı Neuroi’ye karşı bir ittifak oluşturur. Ancak Neuroi asla ortada yoktur. Cadılar, günlerini savaşmak yerine boş boş geçirirler. Bu durum, sadece 501 numaralı bölükte değil, aynı zamanda “Cesur Cadılar” olarak bilinen 502 numaralı bölükte de devam eder. Neuroi ile savaşmayan cadıların komik günlük yaşantısını anlatan 2. Kısım başlıyor!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.