Yurl.Net
Hobi ve eğlence amacı ile hazırlanmış Türkçe popüler kültür içerikleri ve popüler kültür haberleri.

Anime Bilgi: Wu Liuqi Zhi Xuanwu Guo Pian

0 6

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Scissor Seven, kategori olarak ONA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Scissor Seven bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Cike Wu Liuqi 3rd Season, Killer Seven 3rd Season isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 伍六七之玄武国篇 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Dövüş Sanatları, Aksiyon, Macera, Süper Güçler, Komedi, Gizem, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 10 / 10 bölümdür.

21 Ocak 2021, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını Sharefun Studio studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 16 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“(Scissor Seven animesinin 3. sezonudur)rnrnXiaoji Adası sakinlerini ve buradaki huzurlu yaşamı korumak için Wu Liuqi ve ortakları Dabao ve Xiaofei, kimliği hakkındaki gerçeği ve adayı kurtarmanın bir yolunu bulmak için Xuanwu Krallığı’na bir yolculuğa çıkar. Bir sürü macera ve bilinmeyen onları bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not