Anime Bilgi: Xin Shen Bang: Nezha Chonsheng

Anime Bilgi: Xin Shen Bang: Nezha Chonsheng
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

New Gods: Nezha Reborn, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. New Gods: Nezha Reborn bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde New Seal God: Nezha Reborn, New Seal God: Rebirth of Nezha isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 新神榜:哪吒重生 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Aksiyon, Bilim Kurgu, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

12 Şubat 2021, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını bilibili studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Light Chaser Animation Studios studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 56 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Donghai Şehri, bir kıyı şehri olarak tüm yıl boyunca yağmur ve taze sudan yoksundur. Motosikletleri seven Ling Yunxiang, arabasıyla su tedarik şirketinin zengin oğlu ile çarpıştığında süper güçler tarafından saldırıya uğradı ve bedeninde uyumakta olan gizemli güç Nezha’yı uyandırdı. Şimdi Li Yunxiang’ı düşmandan intikam almanın yanında daha büyük bir komplo bekliyor…

Sen ne düşünüyorsun?