Anime Bilgi: Yakunara Mug Cup mo

1 okunma — 21 Kasım 2021 20:49
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Let’s Make a Mug Too, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Let’s Make a Mug Too bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Yakumo isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) やくならマグカップも şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Yaşamdan Kesitler, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 12 bölümdür.

03 Nisan 2021, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını 81 Produce, BS11, CBC Television, Half H.P Studio, Maho Film, Nippon Columbia, Planet, Tokyo MX, Zipang studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Nippon Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 14 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Tajimi şehri, Mino porselen çömlekçiliği ve Himeno Toyokawa’nın annesinin doğduğu yer olmasıyla meşhur. Çömlekçilik dünyasında bir efsane olarak addedilen Himeno’nun annesi, Himeno daha dört yaşındayken vefat etti. Fakat efsanesi Toyokawa vilayetinin Tajimi kentindeki yeni restoranını süsleyen düzinelerce eşsiz kupa bardakta yaşıyor. Yakın geçmişte babasının Tokyo’daki şirketinin iflas etmesinin ardından şehre geri taşındı, Himano okuldaki ilk gününde arkadaş edinmeyi denemek için annesinin kupa bardaklarından birazını getirdi. Ona hemen ilgi gösteren kişi yakında Çömlekçilik kulubünün başkanı, Tooko Aoki ile onu tanıştıracak olan sınıfındaki tuhaf kişi Mika Kukuri’dir. Annesinin kulübe ve sanata olan katkılarını öğrendikten sonra Himeno babasından katılmak için izin ister, o da seve seve izin verir. Mika ve çocukluk arkadaşı Naoko Naruse’nin yanında, Himeno annesinin sevdiği işi sürdürmek için Çömlekçilik kulübüne katılır ve sanata karşı olan tutkusunu keşfeder.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.