Anime Bilgi: Yes ka No ka Hanbun ka

5 okunma — 21 Kasım 2021 20:48
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Yes ka no ka hanbunka, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Yes ka no ka hanbunka bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Yes, No, or Maybe Half? isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) イエスかノーか半分か şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen Ai, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

11 Aralık 2020, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Lesprit studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 53 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Kunieda Kei, işteyken tamamiyle dost canlısı ve nazik duran bir karaktere sahip haber spikeridir. Dışarıdan yüzünde gülücükler açan biri gibi gözükse de içeriden gizlice ve dilediğince küfretmekten hoşlanır. Kişiliğinin yarısını gizli tutmaya çalışsa bile günlük hayatını kolayca yaşamaya devam etmektedir, tabii her şey serbest stop-motion animatörü Tsuzuki Ushio ile tanışana kadardır.rnrnÇok geçmeden Kei kendisini farklı koşullar altında Ushio ile tanışan iki kişiliğinden doğan bir yalanın içerisinde bulur, diğer karakterimiz de bunun farkında değildir. Aralarındaki duygular tomurcuklanmaya başladığında Kei Ushio’nun kişiliğinin tamamını mı yoksa yarısını mı sevip sevmediğinden emin olamaz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.