Anime Bilgi: Yichang Shengwu Jianwenlu

1 okunma — 21 Kasım 2021 20:48
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Journal of the Mysterious Creatures, kategori olarak ONA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Journal of the Mysterious Creatures bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Ijou Seibutsu Kenbunroku, The Record of Unusual Creatures, Fantastic Creatures’ Travelogue, Abnormal Creature Memoirs isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 異常生物見聞録 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Vampir, Doğaüstü Güçler, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 13 / 13 bölümdür.

28 Haziran 2019, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını bilibili studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 21 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Özet;Yoshihito 23 yaşında ne işi ne de sevgilisi olan bir adam. Sonun buluşmasını gerçekleştirmek için evindeki odalardan birini kiraya verir. İlk kiracısı Lily’ye evi gezdirirken aniden Vivian isimli bir vampir tarafından saldırıya uğrar ve Lily’nin aslında bir kurt adam olduğunu fark eder. Yoshihito paralel evrenlere bakan bir organizasyon tarafından gözlem yapmak üzere seçilir ve birbiri ardına gelen canavarlar onun evinde misafir olmaya başlarlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.