Anime Bilgi: Yoake Mae yori Ruriiro na: Crescent Love

2 okunma — 21 Kasım 2021 20:48
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Brighter Than the Dawning Blue, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Brighter Than the Dawning Blue bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Yoake Mae yori Ruri Iro na: Crescent Love, Yoakena isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 夜明け前より瑠璃色な -Crescent Love- şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Romantizm, Okul, Bilim Kurgu, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 12 bölümdür.

04 Ekim 2006, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Daume studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Dünya bayram etsin, kıtalardaki insanlar coşsun; diye buyurdu Tanrı. Etrafını bulutlar ve karanlık çevrelemişti: doğruluk ve yargı, tahtının mesken yeriydi. Bir alev yürürdü adımlarının önünden ve çevredeki düşmanlarını küle çevirirdi. Yıldırımları dünyayı aydınlatırdı: Dünya hatırlıyordu, titriyordu. Dağlar Tanrı’nın önünde, tüm dünyanın Tanrı’sının önünde mum gibi erirdi. Cennet onun dürüstlüğünü müjdelemişti ve tüm insanlar ihtişamını görmüştü. Yıllar önce, insanlar aya yerleşmeye başladı ve orada Ay Krallığı’nı kurdu. Fakat dünyayla bağları yavaş yavaş inceldi ve yüzyıllar önce yapılmış ir savaştan ötürü tamamen koptu. İki ırk arasında ticaret kesildi ve ulaşıma yasak konuldu. Aralarındaki tek bağlantı Mitsurugasaki Merkez Şehri’nde bulunabilirdi. Fakat bir gün, Ay Krallığı’nın prensesi Feena Fam Earthlight, dünyaya “okumaya” gönderildi. Asagiri Tatsuya’nın evinde kalacaktı. Dünyadaki gelenekleri ve yaşam tarzını öğrenme görevi de burada başlıyordu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.