Anime Bilgi: Yozakura Quartet: Hoshi no Umi

2 okunma — 21 Kasım 2021 20:46
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 夜桜四重奏 ~ホシノウミ~ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Büyü, Aksiyon, Shounen, Süper Güçler, Doğaüstü Güçler, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 3 / 3 bölümdür.

08 Ekim 2010, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını KMMJ Studios, Purple Cow Studio Japan studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Tatsunoko Production studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 28 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Bu arc, şehirdeki yeni hayatına giderek alışan ve ramen dükkanında çalışan Sakurashin sakinlerinden Jiang-shi yokaisi olan Rin Azuma’ya odaklanmaktadır. Bir gün eski arkadaşlarından Zakuro Kurumaki, Rin’i yakalamak için Sakurashin’i istila eder. Zakuro’nun amacı Rin’i ve Enjin Hiizumi’yi yakalayıp ve diğer yokai avcılarıyla birlikte şehri yok etmeye ikna etmektir. Enjin Hiizumi ve Hiizumi Yaşam Danışma Ofisi’nin diğer üyeleri Rin’i kurtarmak ve Zakura’ya hükmeden yokaiyi “uyumlayarak” şehri korumak için harekete geçerler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.