Anime Bilgi: Yu☆Gi☆Oh!: Hikari no Pyramid

3 okunma — 21 Kasım 2021 20:45
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Yu-Gi-Oh!: The Movie, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Yu-Gi-Oh!: The Movie bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Yugioh, Yu-Gi-Oh!, Yu-Gi-Oh!: Duel Monsters, Yugioh: Duel Monsters, Yu-Gi-Oh!: Pyramid of Light isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 遊☆戯☆王 デュエルモンスターズ 光のピラミッド şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Oyun, Macera, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

13 Ağustos 2004, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Nihon Ad Systems studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Gallop studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 41 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Asırlar önce Yuugi’nin yenmiş olduğu şeytani Anubis tekrar uyanmıştır. Bu sırada Seto Kaiba hâlâ Yuugi ile karşılaşmak için yanıp tutuşmaktadır. Fakat Yuugi artık üç eski Mısır Tanrı kartına da sahiptir. Bunun üzerine Kaiba kartların yaratıcısı Maximillion Pegasus’un kalesine giderek O’na meydan okur. Kaiba, Pegasus’un Tanrı kartlarını yenebilmek için başka kartlarda yarattığını düşünmektedir. Düello’yu Kaiba kazanır ve Pegasus, Yuugi’nin elinde bulunan Tanrı kartlarını yenebilmek için gereken kartı O’na vermeye razı olur. Fakat kartlardan birine şeytani Anubis de sızmıştır. Artık tek amacı Yuugi’den intikam almak ve dünyayı ele geçirmektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.