Anime Bilgi: Yuan Long

5 okunma — 21 Kasım 2021 20:45
avatar

volkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Carp Reborn, kategori olarak ONA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Carp Reborn bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde First Dragon isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 元龙 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Aksiyon, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 16 / 16 bölümdür.

11 Temmuz 2020, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise CG Year studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 18 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Özel kuvvetlerde görevli Wang Sheng, Yuanhun (Ruhların Kökeni) dünyasına geçiş yapar. Orada, işe yaramaz bir ruh olan “Sazan” ruhu tarafından ele geçirilir ve Ruhların Kökeni dünyasında işe yaramaz biri haline gelir! Uzmanlarla dolu bu dünyada Wang Sheng, edindiği bilgileri tüm zorlukların üstesinden gelmek için kullanır, hatta işe yaramaz sazan ruhunu geliştirmenin bir yolunu bulur. Bir serçeden anka kuşuna, bir sazandan ejderhaya! Anlaşmazlıklarla dolu bu uğursuz ve kısır dünyada, başarıya giden yolu kendisi çizmek zorunda kalacaktır. Efsaneye göre, ejderha geçidi’nin üzerinden sıçrayan bir sazanın, bir ejderha olabileceği söylenir. Gayret ve cesaret sayesinde, önemsiz bir sazan bile kendi kaderine meydan okuyabilir ve bir efsane haline gelebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.