1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Ta ga Tame no Alchemist

Anime Bilgi: Ta ga Tame no Alchemist
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

For Whom the Alchemist Exists, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. For Whom the Alchemist Exists bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Dare ga Tame no Alchemist isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 劇場版誰ガ為のアルケミスト şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Aksiyon, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

14 Haziran 2019, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Magic Capsule, flying DOG studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Satelight studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 57 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Yedi ulus için oldukça önemli olan ve Babel Kulesinin bulunduğu Babel kıtasında oyun başladı. Simyanın bulunup insanlığı yok oluşun eşiğine getirecek bir savaş silahı olarak kullanılmasından sonra yedi ulus simyanın yüzlerce yıl yasaklanmasına sebep olacak huzursuz bir barış antlaşması imzaladı. 911 Kıtasal yılında Lustrice ulusu tüm kıtayı fethetme hırsıyla, simyayla desteklenmiş bir ordu toplayarak antlaşmayı bozdu. Envylia liderliğinde, altı ulus müttefik oldu ve simyayı bir kez daha kötülüğe karşı kullanarak hilekar ulusu devirdi. Fakat savaştan yirmi yıl sonra simya ülkede bir kez daha kaos çıkarmaya başlar.

Yorum Yap