Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Handsome Girl

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Handsome Girl, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Handsome Girl bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Handsome na Kanojo isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ハンサムな彼女 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Romantizm, Shoujo, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

21 Ocak 1992, Salı tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Shueisha studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise J.C.Staff studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 37 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hagiwara Mio, popüler hale gelen 14 yaşında bir televizyon oyuncusudur. Bir gün sette Kumagai Ichiya ile tanışır ve Ichiya ona oyunculuğunun “kötü” olduğunu söyler. Mio ona yaptığı yorumlar yüzünden incinir ama Ichiya’yı aklından çıkaramadığını anlar. Ichiya’nın, Mio’nun arkadaşı idol şarkıcı Sawaki Aya için bir müzik videosu yöneten, gelecek vaat eden bir yönetmen olduğu ortaya çıkar. Bu müzik videosunun başarısından sonra, Ichiya’dan bir film yönetmesi istenir ve Mio’nun kahraman olmasını ister, çünkü onun eski aktrisler gibi “yakışıklı” bir kız olduğunu hisseder. Mio, devamında Ichiya’ya karşı olan duygularıyla nasıl başa çıkacaktır?

yorum Yap