Anime Bilgi: Choujin Locke

Anime Bilgi: Choujin Locke
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Locke the Superman, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Locke the Superman bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Choujin Locke: Majo no Millennium, Space Warriors isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 超人ロック şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

11 Mart 1984, Pazar tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Nippon Animation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 59 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“”Üstün İnsan Locke” olarak tanınan ve hakkında çok az şey bilinen sessiz, kibar, yalnız, ölümsüz bir psişiktir, ancak çoğu zaman böyle olduğunu inkâr eder. Galaksinin tarihi boyunca olaylara doğrudan veya dolaylı şekilde etki ederek ya da basit bir gözlemci olarak çeşitli zamanlarda ortaya çıkar. Locke, psişik yeteneklerini kullanarak çoğu şeyi normal bir insandan daha hızlı öğrenebilir ve yapabilir. rnrnOnun gücü aynı zamanda sonsuza kadar genç kalmasına, hatta iyi kalpli aileler tarafından evlat edinilmek üzere yeniden bir çocuğa dönüşmesine izin verir. Kimse gençlerden ciddi sorumluluklar beklemediğinden, kendisine yaklaşılan her neden için sorumluluk almamak adına, bir bahane olarak genç kaldığı tahmin edilmektedir.

Sen ne düşünüyorsun?