Evangelion Online Mağazasında Veri İhlali Yaşandı

Evangelion Online Mağazasında Veri İhlali Yaşandı
2

Evangelion Store Online Salı günü yaptığı açıklamada, web sitesinde bir kredi kartı veri ihlali olduğunu ve 17.828 müşterinin kredi kartı bilgilerine yasa dışı bir şekilde erişildiğini duyurdu.

12 Temmuz’da kredi kartı şirketleri, kredi kartı verilerinin ihlaliyle ilgili endişeler hakkında çevrimiçi mağazayla iletişime geçti. Mağaza o gün kartla ödeme seçeneğini kaldırdı. Aynı zamanda mağaza, üçüncü taraf bir şirketle soruşturma başlattı. 29 Eylül’de tamamlanan soruşturmada, 8 Haziran 2020 ile 30 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında yapılan alışverişlerde kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı. Ayrıca bazı müşterilerin kredi kartlarının kötüye kullanıldığı da ortaya çıktı.

Ele geçirilen kişisel bilgiler şunları içerir: kart sahibinin adı, kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, güvenlik kodu, oturum açma kimliği (e-posta adresi) ve parola.

Mağazanın ödeme uygulaması, Groundworks şirketi tarafından işletilen sistemdeki bir güvenlik açığı nedeniyle üçüncü şahıslar tarafından yetkisiz erişim yoluyla kurcalandı. Mağaza, 6 Eylül’de Kişisel Bilgileri Koruma Komisyonu’na yetkisiz giriş yapıldığını ve 5 Ekim’de sorumlu polis karakoluna zarar verildiğini bildirdi. Şirket, soruşturmada tam olarak işbirliği yapacak.

Mağaza durum için özür diledi ve veri ihlalini duyurmak için şimdiye kadar beklediği için soruşturma sonuçlarını beklediğini açıkladı. Şirket, kişisel bilgileri sızdırılmış olabilecek müşterilere bir bildirim ve özür ile bireysel olarak e-posta gönderecektir. Mağaza, müşterilerin yeniden düzenlenen kredi kartlarını ücretsiz almalarına yardımcı olmak için kredi kartı şirketleriyle birlikte çalışıyor. Ayrıca diğer web sitelerinde yetkisiz işlem ve yetkisiz şifre kullanımı için kredi kartı ekstrelerini kontrol etmeleri konusunda müşterilerini uyardı.

Mağaza şu anda erişilemiyor ve daha sonraki bir tarihte yeniden açılacak. Yahoo! ve Buyee mağazaları hala açık ve yetkisiz erişimden etkilenmedikleri onaylandı.

Kaynak: ANN

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (2)

  1. Anime sitesi için iyi yoğunluk varmış be

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir