Aniplex, Delight Works’ten Fate/Grand Order Oyun Geliştirici Grubunu Satın Aldı

Aniplex, Delight Works’ten Fate/Grand Order Oyun Geliştirici Grubunu Satın Aldı
1

Açıklama:  Crunchyroll, Sony Pictures Entertainment ve Aniplex arasındaki bir ortak girişim olan Funimation Global Group’un bir parçasıdır.

Oyunu piyasaya çıkmadan bile oynayan grupların özellikle ilgi duyacağı bir gelişme oldu. Dünya çapında Novel, Anime ve tabi ki Oyunu ile büyük bir kitle toplayan Fate serisinin oyununu tasarlayan firma bu sabah satın alındı. Fate serisine ait Fate / Grand Order isimli oyunu geliştiren Delight Works oyun grubunu Aniplex’e sattı. Bundan sonra Fate / Grand Order oyunları Aniplex çatısı altında çıkacak.

Satın alma, Delight Works tarafından video oyunu geliştirme grubunu yeni bir adla kendi ticari kuruluşuna dönüştürecek ve böylece Aniplex daha sonra yeni şirketi Fate/Grand Order’ın aktif ve sürekli gelişimini hareket ettirerek. Yeni şirketi doğrudan yönetilen yeni bir yan kuruluşa dönüştürecek. Doğrudan Aniplex’in altında çalışacak Sürecin, hissedar onayı bekleyen 2022 Baharına kadar tamamlanması bekleniyor ve Delight Works , mevcut tüm oyun dışı geliştirme faaliyetlerine ve projelerine devam edecek.

Kaynak: Crunchroll

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. Fate, oyunları gerçek bir oyun değildir. Daha çok görsel novel şeklinde rol yapma oyunudur….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir