Anime Bilgi: Eiga Daisuki Pompo-san (Movie)

Anime Bilgi: Eiga Daisuki Pompo-san (Movie)
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Pompo: The Cinéphile, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Pompo: The Cinéphile bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 映画大好きポンポさん şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Komedi, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

04 Haziran 2021, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını Kadokawa studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise CLAP studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 34 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hikâye, sinema sektörünün başkenti “Nyallywood”da yetenekli bir film yapımcısı olan Joelle Davidovich Pomponette’in (Pompo-san) film yapımı sırasındaki yaşadıkları olaylarını anlatıyor. Pompo-san oyuncu ve stüdyo ekibi seçme potansiyeli ve yeteneklerini sonuna kadar ortaya çıkarma konusundaki hünerlerine rağmen, yalnızca B-sınıfı aksiyon ve erotik filmler çekiyor. Bir gün, Pompo-san, seçmelere gelen bir oyuncu adayından etkilenerek yazdığı senaryoyu Gene Fini isimli asistanına gösterir ve ondan bu filmin yönetmenliğini yapmasını ister.

Sen ne düşünüyorsun?