Kripto Para Terimleri: Attack Nedir? Hakkında Bilgisi

Kripto Para Terimleri: Attack Nedir? Hakkında Bilgisi
0

Kriptopara Nedir?

Kripto para, Kripto köken olarak Yunanca dan gelir. Gizlenmiş ve ya şifrelenmiş demektir. Kriptografi aynı zamanda bir matematik dalıdır. Kripto Par ise Kriptografi kullanılarak güvenli bir maddi değer takas sistemi oluşturmak için kurulmuştur. Kripto Parayı merkezi olmayn özgür ve şifreli bir takas aracı ya d döviz türü olarak görebilirsiniz.

Terim Hakkında Bilgi

Attack %51, Bir işletmenin ya da idarenin gücünün %51’ine sahip olmasıdır. Bunu şirketteki büyük ortak gibi düşünebilirsiniz. Kripto madenciliğinde ki bir ağda bir işin %51’ini bir grup ya da kişi yapıyorsa ona “Attack %51” denir. Teoride o ağda ki en çok işi yaptıklarından en çok kaynağa sahiptirler ve bu onları ağdaki en otoriter grup ya da kişi yapar. Bu kişi ve gruplar o ağda çalışanlar için güvenilir olarak görülürler. Kendi sahip oldukları kaynakların düşmanları olmayacakları için o ağ içerisinde gayri resmi bir takım haklara sahiptirler. İşlem doğrulama, yöntem çıkarma, harcama, toplama gibi bazı şeyler buna örnek olarak verilebilir.

Diğer Terimler

Coin macerasında öğrenmenizin büyük avantaj sağlayacağı başka terimler de var. Bu terimleri öğrenmek gelecekte çok işinize yarayacaktır. Bu terimler şunlardır. (Adress, Altcoin, Anti Money Laundering, Arbitraj, ASIC, ASIC Miner, Attack %51, Bitcoin, Bitcoin Investment Trust, Bitpay, Bitstamp, Block, Block Reward, BlockChain, BTC, Chargeback, Client, Coinbase, Confirmation, CPU, Cryptocurrency, Cryptography, DDoS, Deflation, Difficulty, Double Spending, Dust Transaction, Escrow, Exchange, Faucet, Fiat Currency, Fork, FPGA, Genesis Block, Gigahash, GPU, Hash, Hashrate, Inflation, Input, Kilohash, Liquidity, Litecoin, Market Order, mBTC, Megahash, Microtransaction, Mining, Mixing Service, Mt. Gox, Node, Orphan Block, Output, P2P, Paper Wallet, Pool, Pre-mining, Private key, Proof of Stake, Proof of work, PSP, Public key, Pump and Dump, QR code, Satoshi, Satoshi Nakamoto, Scamcoin, Scrypt, SHA-256, Signature, Silk Road, SPV, Stale, Taint, Terahash (Th/s), Testnet, Tor, Transaction Block, Transaction fee, uBTC, Vanity address, Virgin Bitcoin, Volatil, Volatility, Wallet)

Not:

Bu bilgi bir taslak olarak sunulmuştur. Daha detaylı rehberleri sitemizden ve internetten edinebilirsiniz. Bilgide bir hata olduğunu tespit etmeniz halinde yorumlarda belirtmeniz yeterlidir.

Sen ne düşünüyorsun?