Opensea’ya Nasıl Kayıt Olunur?

2 431

Opensea, yani açık deniz insanların sanal eserler alıp satmasına olanak tanıyan açık bir NFT platformudur. Buradan kripto para ile alışveriş yapabilirsiniz.

Opensea’y kayıt olmak için bir adet Ethereum cüzdanına ihtiyacınız olacak. Sahip değilseniz. BURADA resimli anlatımı takip ederek MetaMask kaynaklı bir Ethereum cüzdanı oluşturabilirsiniz.

Nasıl Opensea Hesabı Açılır?

Birinci yapmanız gereken şey opensea sitesini ziyaret etmektir. Bunun için (https://opensea.io/) bağlantısını takip edebilirsiniz.

Sağ üstteki menüden “Profile” sekmesine tıklayarak cüzdan bağlantısını kuracağımız adrese gidiyoruz.

image 13

Açılan sekmeden birinci sırada olan “MetaMask seçeneğine tıklıyoruz. Bunu yapar yapmaz otomatik olarak oluşturduğumuz cüzdanı açmaktadır. Buradan şifremizi girmemiz gerekmektedir.

Cüzdan sekmemizde sadece ETH olduğu için doğrudan onu işaretlemektedir. Bundan sonra tek yapmanız gereken şey “Sonraki” demektir.

image 15

Yeni açılan sekmede cüzdanınızın hesabınız ile iliklendirileceği söyleniyor. Connect diyerek ilerliyoruz.

Hesabımız ve Cüzdanımızı doğru şekilde bağlamış olduk. Bundan sonra tek yapmamız gereken item eklemek ya da almak.

Not: Unutmayın item ve paralar doğrudan Cüzdanınızda saklanır. Opensea sadece bunları pazara kor. Ayrıca bu itemler başka pazarlarda da varsa birisinde satıldığında diğer tüm pazarlardan silinir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not

2 Yorumlar
  1. Salim G diyor

    güzel olmuş eline sağlık

  2. Argonaut diyor

    Opensea bir pazar yeri sitesidir. Bir miktar işlem ücreti alır. Bu işlem ücreti satıştan yüzdedir. Ayrıca vitrine çıkmak isteyenler ayrı bir para ödeyebilirler.