1. Ana Sayfa
  2. Anime

Günümüz animelerinin durumu.

Günümüz animelerinin durumu.
1

Anime, Günümüzde animeler gelişen teknoloji ve alt yapı ile çok kolay bir şekilde çıkabilmektedir ve bununla beraber çıkan animelerin istisnasız %99’u ÇÖPTÜR.

Şimdi birileri diyebilir, “Hayır bence çöp değil, ben bu anime’yi seviyorum bu anime çok iyi sen ona çöp diyemezsin, sevmiyorsun saygı duy!” diyen ve her şeye karşı aksi bir düşünce sunmaya çalışan “Sosyalist” olup kendi isteği doğrultusunda farklı yada eski kalitede bir şeyler isteyenleri bir grup haline kabul etmeyen karakter yoksunu dejenere seyirciler yüzünden sektör bu halde geldi. 

Sebebi ise bu dediğim gibi animeleri yapmak kolay, görsellik arşa çıkıyor ve bu görsellik ile animeler tutuluyor ama bunun götürdüğü çok kötü bir şey var.

Senaryo, günümüz animeleri’nin hiç biri 1990-2010 arası çıkan animeler ile hiç bir şekilde yarışamaz, güzel animeler neden çıkıyordu?

Çünkü anime sektörü kısıtlıydı, anime sektöründe adam akıllı para yoktu, para olmadığı içinde imkanlar kısıtlı böylece görsellikten çok senaryo’ya önem verilirdi, böylece çıkan senaryolar kesinlikle ortalamanın 5 tık üstü olurdu.

(Bunun sebebi ise anime sektörü daha yeni olduğu için bir çok deneysel iş ortaya çıkabiliyordu, örnek neon genesis evangelion, Full Metal Alchemist gibi eserlerdir.)

Ancak günümüz animeleri sadece ecchi, leş hikayeler, karakter yoksunu ve gelişimin G si bile olmayan klişe baş roller ’den ibaret oldu.

Seyirci artık ne derece dejenere olduysa her yerde bu animeleri görüyorum ve bu yüzden ben anime izlemeyi bıraktım, ben günümüz türk dizilerini izleyecek kadar da düşemem.

Anime sektörü izleyiciye yönelik değişiklik gösteren bir sektör ancak dejenere olduğu günümüzde iyi anime bulmak çölde balık bulmak gibi bir şey oldu.

Demeye çalıştığım şu Artık sıkıldım, toplum baskısı yüzünden çıkan berbat işlerden çok fena sıkıldım, burada amacım bu “Sosyalist” gibi manipülatif bir şekilde düşüncemi empoze etmek değil, tek dediğim şey ben çok fazla sıkıldım.

Açık konuşacağım şu anda hiç bir anime izlenmez, bakın piyasaya iyi bir anime çıkar ancak o animeyi alın 2000 ve 2010 arasında çıkan animeler ile kıyaslarsanız ne kadar çöp bir iş olduğunu anlayacaksınız.

Keşke anime sektörü birazcık daha pahalı olsa da eli yüzü düzgün işler izleyebilsek. Ve evet, senin kitle çekecek bir hikayen varsa ve paranda varsa hemen animeni çıkartabilirsin, sonuçta çizerler böyle boktan eserler çıkartmak için gecesini gündüzüne katıyor ve sırf genel kitleye hitap etmek için boktan işlere imza atıyorlar

İlginizi Çekebilir

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. Bence animelerin durumu daha çok paraya odaklanmıs seriler olduğundan kötüleşiyor.

    24 bölümlük animeleri ikiye bölmek yetmedi Aot gibi paramparça edenler bile çıktı.

    Tensei Slime ve Fate gibi çok sevdiğim seriler %90 geyikle geçiyor. Serinin türüne aykırı olmasa aslında sorun bile değil.

    Her halükarda bu bir para problemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir