1. Ana Sayfa
  2. Anime

FMA Animesi Edward Elric Kimdir?

FMA Animesi Edward Elric Kimdir?
+ - 0

Anime Hakkında Bilgi:

Fullmetal Alchemist, kısaca FMA olarak bilinen animenin ana karakterlerinden birisidir. FMA bilim yerine simyanın geliştiği alternatif bir dünyada geçen shounen türünde bir animedir. Aynı İsimli mangadan uyarlanmıştır. 2003 yılında FMA ve 2006 yılında FMA: Brotherhood isimli iki anime çıkmıştır.

Karakter Hakkında Bilgi:

Edward Elric, Animenin ana karakteridir. Babasından kaynaklanan bir simya yeteneği vardır. Doğuştan çok yetekli ve bir o kadar zeki bir çocuktur. Babaları onları terk ettikten ve annesi öldükten sonra annesini diriltmek için simyanın en zor ve yasak yasasını delmeye çalışmıştır. Bu olayın sonucunda bir bacağından olmuştur. Erkek kardeşi olan Alphonse o deneyde tamamen yok olmuştur. Edward en azından ruhunu kurtarmak ve bir zırha bağlamak için bir bacağını feda etmiştir. Hayatındaki en büyük amaç kardeşinin bedenini ve kendinin uzuvlarını geri almaktır.

Yetenekleri:

Simya, Yüksek Zeka, Askeri Yetkilere sahiptir. Hiçbir obje, çizgi ya da çember kullanmadan simya yapabilir. Bu yetneğe sadece gerçeklik kapısının arkasına bakmış kişiler sahiptir.

Görünümü:

Kısa boylu, sarışın ve uzun saçlı bir çocuktur. Babasına inanılmaz benzer. Kırmızı bir pelerin giyer. Boy konusuna takıntılıdır. Hemen sinirlenir ve hemen geri öfkesini bastırır. Çok aç ve uykusuzdur.

Kişilik:

Çok snirli bir kişiliği vardır. Özlelikle boyu ile göndermelere dayanamaz. Sütü sevmediği için uzaması da zordur. İnanımaz bir zekaya sahiptir ve bu zek aile gereklik(bir çeşit tanrı) bile ikna olmuştur.

İlişkileri:

Ailesinden sadece kardeşi yaşamaktadır. Komşuları ve kendi mekanik uzuv tamircisi olan Winry ile evlenmiş ve iki çocuğu olmuştur.

Göründüğü Yerler:

Fullmetal Alchemist (Manga), Fullmetal Alchemist OVA’s, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Fullmetal Alchemsit: Conqueror of Shamballa

Yorum Yap