1. Ana Sayfa
  2. Anime

FMA Animesi Alphonse Elric Kimdir?

FMA Animesi Alphonse Elric Kimdir?
0

Anime Hakkında Bilgi:

Fullmetal Alchemist, kısaca FMA olarak bilinen animenin ana karakterlerinden birisidir. FMA bilim yerine simyanın geliştiği alternatif bir dünyada geçen shounen türünde bir animedir. Aynı İsimli mangadan uyarlanmıştır. 2003 yılında FMA ve 2006 yılında FMA: Brotherhood isimli iki anime çıkmıştır.

Karakter Hakkında Bilgi:

Alphonse Elric, FMA animesinin ikinci ana karakteridir. Ağabeyi ile birlikte annelerini diriltmeye çalışmıştır. Bunu başarmış olmaları bile bir mucize göstergesi iken gerçekten gerçeklik kapısını açmayı başarmışlardır. Sonucunda ağabeyi bacağından kendisi de bedeninden olmuştur. Ağabeyi bedeninin bi parçasını (kolunu) gerçekliğe sunarak ruhunu kurarmış ve bir zırha bağlamıştır. İçi boş bir zırh olarak yaşıyor. Uyuyamaz, yiyemez ve acı hissetmezdir. Vücudunu geri almak için savaşmaktadır.

Yetenekleri:

Bir zırh olduğundan insani zayıflıklardan soyutlanmıştır. Acıkmaz, üşümez ve uyumaz. Ağabeyi gibi simya kullanabilir ama yetenek anlamında o kadar iyi değildir.

Görünümü:

Ortalama 2 metrelik bir zırhtır. İçi boştur. Gerçek bedeni ağabeyine ve babasına benzer. Sarışın ve sıska bir çocuktur. Gerçek bedenini kaznaınca vücudu kendini toplamıştır.

Kişilik:

Yok olmasından önceki anılarını hatıryalamaz, yemek ve uyuma gibi şeyleri yapamadığı için insani duyguların çoğundan yoksundur. Bir kötü karakter onu sahte olmakla suçlamış ve uzun süre kendisinin ağabeyinin yarattığı sahte bir varlık olduğuna inanmıştır. Varolşsal sıkıntılar çekse de iyi biridir.

İlişkileri:

Gerçek bedenine kavuştukan sonra May ile birlikte olmaya başlamıştır. Ağabeyi dışında akrabası yoktur.

Göründüğü Yerler:

Fullmetal Alchemist (Manga), Fullmetal Alchemist OVA’s, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Fullmetal Alchemsit: Conqueror of Shamballa

İlginizi Çekebilir

Sen ne düşünüyorsun?