FMA Animesi Winry Rockbell Kimdir?

FMA Animesi Winry Rockbell Kimdir?
0

Anime Hakkında Bilgi:

Fullmetal Alchemist, kısaca FMA olarak bilinen animenin ana karakterlerinden birisidir. FMA bilim yerine simyanın geliştiği alternatif bir dünyada geçen shounen türünde bir animedir. Aynı İsimli mangadan uyarlanmıştır. 2003 yılında FMA ve 2006 yılında FMA: Brotherhood isimli iki anime çıkmıştır.

Karakter Hakkında Bilgi:

Winry Rockbell, FMA animesinin ana kadın karakteridir. Elric kardeşlerinin komşularıdır. Anne ve babası İshbal savaşında doktor olarak çalışmış ve bir terörist tarafndan öldürülmüştür. Komşuları Edward ve Alphonse deneyde kendilerine zarar verince büyük annesi ile birikte Edward için mekanik kol ve bacak yapmıştır. Serinin kalanında Edward’ın mekanik uzuvlarını tamir etmiş ve finalde onunla evlenmiştir.

Yetenekleri:

Tam bir mekanik ustasıdır. Mekanik kollar ve bacaklar yapabilir. Yeni makinelere acayi ilgilidir. Edward’ın çok uğraştığı uzvlara zarar vermesine sinir olur.

Görünümü:

Sarışın ve renkli gözlü bir kızır. Kulaklarının her ikisinde bir dizi küpe için delmiştir. Üstüne başın genellikle dikkat etmeden tulum benzeri şeyler giyer. Giyindiğinde ise oldukça güzeldir.

Kişilik:

Sulugöz bir kızdır. Her olayda ağlamaya meyillidir. Genellike çevresindekiler kendindilerine acı çektirdiği için ağlar. Anne ve babası öldüğü ve komşularının başına gelenler göz önüne alınınca gayet doğal bir ağlama seviyesine sahiptir. Edward bir daha ki görüşmelerinde onu gülmekten ağlatacağına söz vermiş ve başarmıştır. Bunun dışında neşeli ve cana yakın bir karakterdir. Herkese yardım etmeye çalışır.

İlişkileri:

Anne ve babası ölmüştür. Büyük annesi ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Yıllar sonra komşuları Edward ile evlenmiş ve iki çocuk sahibi olmuştur.

Göründüğü Yerler:

Fullmetal Alchemist (Manga), Fullmetal Alchemist OVA’s, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Fullmetal Alchemsit: Conqueror of Shamballa

Sen ne düşünüyorsun?