The Case Study of Vanitas Konusu

The Case Study of Vanitas  Konusu
0

Vanitas Vaka Çalışması ( Japonca : VanitasNotTıbbi kayıtHepburn : Vanitasu no Karute ) Jun Mochizuki tarafından yazılan ve çizilen bir Japon manga dizisidir . Aralık 2015’ten beri Square Enix’in shōnen manga dergisi Monthly Gangan Joker’de serileştirildi. Manga Kuzey Amerika’da Yen Press tarafından İngilizce olarak yayınlandı .

Vanitas Vaka Çalışması 19. yüzyıl Paris’inde geçiyor ve vampir ve steampunk temalarını içeriyor . Hikaye, Vanitas Kitabı adlı büyü kitabına sahip olan ve onu lanetli vampirleri iyileştirmek için kullanan genç Vanitalara odaklanıyor . Vampir Noé Archiviste, lanetli vampirleri kurtarma arayışında Vanitas’a katılır. Mochizuki, Fransa’ya ilk ziyaretinin yanı sıra vampirler hakkında bir film izledikten sonra Vanitas’ı yazmak için büyük ölçüde ilham aldı. Daha çekici dövüş sahneleri çizerek ve gizli kimlikleri içeren temalara daha fazla odaklanarak önceki çalışması Pandora Hearts’ı geçmeyi hedefliyor.

Bones tarafından bir anime televizyon dizisi uyarlaması , Temmuz 2021’den Nisan 2022’ye kadar yayınlandı.

Manga, iki ana karakterinin ele alınması ve etkili komedi ile birleştirilmiş aksiyon sahnelerinin kullanılması nedeniyle övgü aldı. Anime uyarlaması, görselleri ve fantezi unsurlarıyla benzer bir ilgi gördü. Vampirlerin tasviri, çoğunlukla avları tarafından alınan uyarılma nedeniyle, hikayeye cinsel çekicilik estetiği kazandırdığı için özellikle not edildi.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Case_Study_of_Vanitas

Sen ne düşünüyorsun?