1. Ana Sayfa
  2. Anime

Konosuba Animesi 3. Sezonunu Onayladı

Konosuba Animesi 3. Sezonunu Onayladı
0

Kadokawa, Cumartesi günü, KonoSuba için daha önce duyurulan yeni animenin 3. sezonunun resmi olarak onaylandığını duyurdu.

konosuba anime 3. sezon

Kadokawa ayrıca Konosuba: Bu Harika Dünyada Bir Patlama! spinoff roman serisi de bir televizyon anime uyarlaması alıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere konu büyük ihtimalle yine Megumin üzerinden yürüyecek. İzleyenler bilir bir devam niteliğinde 2. seozondan sonra çıkan Konosuba: Krimson Efsanesi tamamen Megumin’in üstünden ilerlemişti.

konosuba megumin

Anime senaristi Makoto Uezu , anime karakter tasarımcısı Koichi Kikuta ve yönetmen Takaomi Kanasaki duyuruyu anmak için illüstrasyonlar yarattı.

uezu

megumin ve yun yun
konosuba

Önceki anime yönetmeni Takaomi Kanasaki , Drive’ın üçüncü sezonunun baş yönetmenliğini yapacak ( önceki iki sezon Studio DEEN ve filmin animasyonu JC Staff ). Yujiro Abe ( Kaguya-sama: Love is War , Great Pretender’ın bölüm yönetmeni ) diziyi yönetiyor. Makoto Uezu yine dizi kompozisyonundan sorumlu ve Koichi Kikuta karakter tasarımcısı olarak geri dönüyor.

Üçüncü sezon için geri dönen oyuncular arasında Kazuma rolünde Jun Fukushima , Aqua rolünde Sora Amamiya , Megumin rolünde Rie Takahashi ve Darkness rolünde Ai Kayano yer alıyor .

Üçüncü sezon için aynı kadro aynı zamanda Konosuba: Bu Harika Dünyada Bir Patlama! televizyon anime dizisi. Spinoff, Rie Takahashi’yi Megumin ve Aki Toyosaki’yi Yunuyun olarak oynayacak.

Son olarak Kadokawa , franchise’ın 3 Temmuz’da dramatik bir sahne okuması alacağını açıkladı ve etkinlik için bir görsel yayınladı.

konosuba filmi

İlk ana televizyon anime sezonu Ocak 2016’da, ikinci sezon ise Ocak 2017’de yayınlandı . Crunchyroll , Japonya’da yayınlanırken her iki sezonu da yayınladı. KONOSUBA – God’s Blessing on This Wonderful World– Legend of Crimson anime filmi Ağustos 2019’da Japonya’da gösterime girdi. Crunchyroll ve Fathom Events , filmi Kasım 2019’da Amerika Birleşik Devletleri’nde göstermişti.

Yazar Natsume Akatsuki ve illüstratör Kurone Mishima’nın Konosuba hafif roman serisi, bir trafik kazasında ölen, ancak öldükten sonra tanrıça Aqua ile tanışan içine kapanık bir öğrenci olan Kazuma’yı merkez alıyor . Ona bir fantezi dünyasında reenkarne olma şansı verilir ve onunla bir şeyi tutabilir. Aqua’yı kendisi seçmeye karar verdiğinde ikisi de yeni hayatlarına taşınır. İkili, sadece yiyecek, barınak ve giyecek almaya yetecek kadar para kazanmak için maceralara atılır ve sonunda en az kendileri kadar işe yaramaz olduklarını çabucak öğrendikleri büyücü Megumin ve kılıç ustası Darkness’ı işe alırlar.

Spinoff romanları, Megumin ve onun Crimson Magic Clan’a odaklanıyor.

Ana roman dizisi , Mayıs 2020’de 17. ciltle sona erdi . Akatsuki, yan romanları da yazdı ve Mishima, yan dizinin illüstratörlüğünü yaptı. Akatsuki, spinoff romanlarını 2014 yılında piyasaya sürdü ve seride üç roman ve iki devam serisi roman yer alıyor.

Yen Press , orijinal KONOSUBA hafif romanlarını ve Masahito Watari’nin İngilizce manga uyarlamasını yayınlıyor. Şirket ayrıca Konosuba: Bu Harika Dünyada Bir Patlama! spinoff romanları ve Kasumi Morino’nun İngilizce manga uyarlaması.

Franchise ayrıca daha fazla manga ve birkaç video oyunu içerir.

Kaynak: ANN

Yorum Yap