1. Ana Sayfa
  2. Anime

Fate Animesinin Konusu Nedir?

Fate Animesinin Konusu Nedir?
0

Fate Animesinin Konusu – Kısa Özet

Fate animesi, oldukça karışık gibi görünen zaman, mekan ve paralel boyutları ile anlatıldığı için oldukça kafa karıştıran bir seridir. İşin temelinde ise Fate konusu aslında olukça basittir. Bu seriyi anlamak için aslında sadece Fate/Zero ‘yu izlemeniz yeterldir. Hem başlangıç hikayesi olduğundan hem de konu detaylıca açıklandığından önemli bir seridir.

Kutsal Kase denilen mistik bir obje vardır. Bu obje her 10 yılda bir 7 büyücü seçer. Bu 7 büyücü 7 kahraman(hizmetkar) çağırır. Büyücülere hizmet eden kahramanlar(hizmetkarlar) geriye bir tek kendileri kalana kadar diğerlerini öldürmeye çalışır. Pek çok durumda büyücüleri öldürmek kahramanları öldürmeken kolay olduğundan ve kahramanlar kendilerini çağıran büyücü olmadan hayata kalamayacaklarından büyücüler de hedeftir. Geriye bir tek büyücü ve onun kahramanı kaldığında kase ortaya çıkar ve kalan takıma bir dilek hakkı verir.

Bu kısa özetin ardından bilmeye değer bir kaç şeyden bahsedelim. Örneğin büyücüler hizmetkarını çağırdığında elinde 3 kullanımlık kutsal bir büyünün işareti ortaya çıkar. Bu büyülere Komut büyüsü denir. Komut büyüleri ile efendiler(büyücüler) hizmetkarlarına (kahramanlara) yapmak istemedikleri şeyleri yaptırabilirler. Kahramanlar genellikle kendi arzuları ile çağırma büyüsüne cevap verir. Genelde efendisi ile benzer karakterdedirler. Dilek hakkından yararlanabilecekleri için genelde efendilerinin isteklerini yerine getirirler.

Bazı durumlarda ise efendiler kahramanlardan yapmak istemedikleri şeyleri yapmalarını ister. Böyle durumlarda efendiler komut büyüsünü kullanarak hizmetkarını bunu yapmaya zorlar. Efendi 3 komut hakkını da kullanırsa hizmetkarı tekrar yok olur ve üsütndeki etkisi sona erer.

Yorum Yap