Fate – Saber Sınıfı ve Özellikleri Nelerdir?

0 25

Fate Animesindeki Saber Sınıfı ve Özellikleri

Fate animesinde 7 büyücü çağırma ayini ile 7 hizmetkar çağırıyor ve bu hizmetkarlar(kahramanlar) onları çağran efendiye hizmet ederek onlar adına savaşıyorlar. Her büyücü bir hizmetkar türünü çağırıyor. Bir büyücünü bir türü çağırdığında diğerine başka birisi geliyor. Büyücüler hangi sınıf hizmetkarın geleceğini kendileri belirleyemiyor genellikle rastgele bir şekilde ortaya çıkıyor.

Saber Sınıfı, Yani Kılıç sınıfı bu 7 hizmetkar türünden genellikle en güçlü olanıdır. Saber sınıfına üye olan hizmetkarlar yanlarında kendi kılıcı ile gelirler. Bu kılıcın ismini anarak muazzam bir gücü ortaya çıkarırlar. Her hizmetkar sınıfının yanında getirdiği silah ve özelliği vardır. Bu özelliğe KUTSAL İMGE denir. Saber sınıfının özelliği genellikle kılıçlarının adını anarak ortaya çıkar.

İlk orijin hikayesinde çağırma ayinine kılıcın kınına sahip olduğu için Artoria Pendragon cevap vermiştir. Kendisi İngiltere kralı olarak bilinen Kral Arthur’dur. Kendi krallığı zamanında düşmüş olan ülkesini kurtarma gayesi ile çağrı ayinine cevap vermiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not