Fate – archer Sınıfı ve Özellikleri Nelerdir?

Fate – archer Sınıfı ve Özellikleri Nelerdir?
0

Fate Animesindeki Archer Sınıfı ve Özellikleri

Fate animesinde 7 büyücü çağırma ayini ile 7 hizmetkar çağırıyor ve bu hizmetkarlar(kahramanlar) onları çağıran efendiye hizmet ederek onlar adına savaşıyorlar. Her büyücü bir hizmetkar türünü çağırıyor. Bir büyücünü bir türü çağırdığında diğerine başka birisi geliyor. Büyücüler hangi sınıf hizmetkarın geleceğini kendileri belirleyemiyor genellikle rastgele bir şekilde ortaya çıkıyor.

Archer sınıfı, Yani Okçu sınıfı 7 hizmetkar türünden birisidir. Efendilerinden bağımsız hareket etme yeteneğine sahip tek sınıftır. Efendilerine sormadan fiziksel forma bürünebilirler. Hatta efendileri ölse ya da onları kendinden ayrsa bile 2-3 gün hayatta kalabilirler. Sınıflarının bir özelliği olarak Ok kullanılırlar. Kutsal imgeleri genlikle ok ile ilgili olsa da birçok Archer özelleşmiş bir yeteneğe sahiptir.

İlk orijin hikaye Fate/Zero da çağırma ayinine Uruk’un kıralı Gılgamış cevap vermiştir. Okçu sınıfından olmasına rağmen hiç ok ya da başka silah kullanmazdı. Var olan her türlü mistik obje ve silahı yanında taşıyabiliyordu. Boyutlar arası bir geçitten sonsuz sayıda kılıç, ok, mızrak ve diğer silahları ateşleyebiliyordu. Kaseden dileyecek bir şeyi olmadığını belirtmiştir.

Sen ne düşünüyorsun?