1. Ana Sayfa
  2. Anime

Fate – Caster Sınıfı ve Özellikleri Nelerdir?

Fate – Caster Sınıfı ve Özellikleri Nelerdir?
0

Fate Animesindeki Caster Sınıfı ve Özellikleri

Fate animesinde 7 büyücü çağırma ayini ile 7 hizmetkar çağırıyor ve bu hizmetkarlar (kahramanlar) onları çağran efendiye hizmet ederek onlar adına savaşıyorlar. Her büyücü bir hizmetkar türünü çağırıyor. Bir büyücünü bir türü çağırdığında diğerine başka birisi geliyor. Büyücüler hangi sınıf hizmetkarın geleceğini kendileri belirleyemiyor genellikle rastgele bir şekilde ortaya çıkıyor.

Caster sınıfı yani Büyücüler kendilerini çağıran efendileri gibi büyücüdür. Caster sınıfının efendilerinden sürekli büyü çekme ihtiyacı genelde olmaz kendi kaynaklarını oluşturabilirler. Çok nadiren de olsa Caster sınıfının başka bir hizmetkar çağırdığı görülmüştür. Yani bir hizmetkar başka bir hizmetkar çağırıyor şeklinde düşünebilirsiniz.

Orijin hikayede (Fate/Zero) çağrılan Caster dengesiz bir kişiliği vardı ve efendisi de bir psikopattı. Bu yüzden anlamsız katliamlar yapmaya başlayınca kahramanlar toplu şekilde önce Caster’i yok etmek zorunda kaldı. Caster sınıfı genellikle çok zekidir. Bu zeka ellerinde ki güç ile birleşince olağan üstü tehlikeli olurlar.

Yorum Yap