Fate – Ruler Sınıfı ve Özellikleri Nelerdir?

0 16

Fate Animesindeki Ruler Sınıfı ve Özellikleri

Fate animesinde 7 büyücü çağırma ayini ile 7 , çağırıyor ve bu hizmetkarlar(kahramanlar) onları çağıran efendiye hizmet ederek onlar adına savaşıyorlar. Her büyücü bir hizmetkar türünü çağırıyor.

Bir büyücünü bir türü çağırdığında diğerine başka birisi geliyor. Büyücüler hangi sınıf hizmetkarın geleceğini kendileri belirleyemiyor genellikle rastgele bir şekilde ortaya çıkıyor.
Ruler sınıfı hizmetkarlar yani Hakem sınıfı hizmetkarlar. Genellikle Kase savaşı 7 kişilik grupların savaşması ile yapılsa da bir alternatif gerçeklikte 14 kişilik bir grubun savaşması ile yapılmaktadır.

7 siyah ve 7 kırmızı ekip önce diğer ekibi sonra kendi içinde ekip üyelerini yok ederek kaseye ulaşmaya çalışır. Bu savaşı ve gidişatını denetlemek için Kase tarafından bir efendiye bağlı olmayan bir hizmetkar çağrılır. Hakem sınıfı hizmetkar yani Ruler hepsini baskılayabilecek bir büce sahiptir. Kendi komut büyüleri vardır. Bu komut büyülerini herhangi bir hizmetkarın ya da hepsinin üstünde kullanabilir.

Diğer hizmetkarlara efendisi gibi emir verebilir ve gerekli görürse yok edebilir. Kendi aralarında ki savaşlara (savaş kurallara aykırı değilse) asla müdahale etmez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not