1. Ana Sayfa
  2. Anime

Manga Chi Chikyuu no Undou ni Tsuite Animeye Uyarlanıyor

Manga Chi Chikyuu no Undou ni Tsuite Animeye Uyarlanıyor
0

Big Comic Spirits’in 30. sayısı Pazartesi günü Uoto’nun Chi.: Chikyuu no Undou ni Tsuite ( About the Movement of the Earth ) mangasının anime uyarlamasını duyurdu . Animasyon stüdyosu Madhouse animeyi üretiyor.

Uoto, tarihi mangayı Eylül 2020’de Big Comic Spirits’te serileştirmeye başladı ve 18 Nisan’da sona erdi. Shogakukan, yedinci cildi 30 Mart’ta gönderdi ve sekizinci ve son cildin 30 Haziran’da yayınlanması planlandı.

Chi.: Chikyuu no Undou ni Tsuite 26. Tezuka Osamu Kültür Ödülü’nde Büyük Ödülü kazandı ve 2022 Kono Manga ga Sugoi’de Erkek Okurlar kategorisinde ikinci oldu !Genel kategorisinde 15. Manga Taisho Ödülü ve 46. Kodansha Manga Ödülleri’ne aday gösterildi .

Özet

Onbeşinci yüzyıl Polonyası — sapkın fikirlerin, böyle bir zihniyete sahip olanları inançları uğruna kazığa bağlanarak yakılmasına yol açtığı bir dönem. Bir dahi olan Rafal’ın, o zamanın en önemli dersi olan üniversitede ilahiyat alanında uzmanlaşması bekleniyor. Ancak bir gün gizemli bir adamla tanışır ve sapkın fikirler arasında potansiyel bir “gerçeği” araştırmaya başlar!

Kaynak: https://myanimelist.net/news/66705571

Yorum Yap