En İyi 5 Anime Önerisi

0 314

Hem dünyada hem de ülkemizde Anime türü bir yükseliş içine girmiştir. Dünyanın en büyük stüdyoları Anime hakkında çalışmalar yapmaya başlamıştır. En son Sony bu işe büyük yatırımlara başlamıştı ve hala devam etmektedir. Anime Nedir ne değildir konusunu anlatmaya ömür yetmese de bir noktaya kadar ilerlemiş olanlar için en iyi ve izlenmeye değer 10 animeyi size sunalım dedik.

1- Fullmetal Alchemist: Brotherhood

image 6

Edward ve Alphonse kardeşler babalarının onları terk etmesi ve annelerinin zamansız ölümü sebebi ile Simya da kesin olarak yasaklanmış bir şeyi denemeye karar verdiler. Normalde bu kadar ilerlemeleri mümkün değilken doğuştan gelen yetenekleri ve Edward’ın yüksek zekası başarılı bir şekilde başlarını derde sokamaya yetti. Anneleni diriltmek için Simya kullandılar. Kesin yasakları çiğnediler.

Annelerini diriltemediler ama Alhonse’nun Gerçeklik tarafından bedeni alındı. Edward ise bir bacağını kaybetti. Son saniyelerde ikinci bir simya hazırlayan Edward kardeşinin bedensiz ruhunu bir zırha bağlamak için bir kolunu feda etti. Şimdi onlar vücutlarını geri almak için sonsuz bir arayışın peşinde efsanevi Felsefe taşını bulmak için yola çıkarlar.

2- Gintama

Edo döneminde dünya uzaylılar ile tanışmıştır. Artık kılıç ve silah taşımak yasaktır ve eski bir samuray olan Gin yeni bir yaşama başlamıştır. Gayeden uzak ve kendine düşkün bu yaşamda zamanla kendisine bir insan oğlan ve Kagura isminde bir uzaylı kız da katılmıştır. Artık yaşamları hem fakir hem de komiktir.

3- Steins; Gate

image 4

Eksantrik bilim adamı Rintarou Okabe, bilimsel keşif için hiç bitmeyen bir susuzluğa sahiptir. Aptal ama iyi niyetli arkadaşı Mayuri Shiina ve oda arkadaşı Itaru Hashida ile birlikte Rintarou, insan ruhunu şaşırtan teknolojik yenilikler yaratma umuduyla Future Gadget Laboratuvarı’nı kurar. Görkem iddialarına rağmen, üçlünün yarattığı tek dikkate değer “gadget”, muzları yeşil yapışkana dönüştürmek için gizemli güce sahip bir mikrodalga fırındır.

4- Shingeki no Kyojin

Yüzlerce yıl önce insana benzeyen korkunç yaratıklar ortaya çıktı. “Titans” olarak adlandırılan bu akılsız, devasa devler, görünüşte bitmeyen bir iştahı tatmin etmek için bulabildikleri her insanı avladıkları için varoluşsal bir tehdit olduklarını kanıtladılar. Titanlarla etkili bir şekilde mücadele edemeyen insanlık, muhtemelen insanlığın dünyadaki son güvenli sığınağı olabilecek yeri çevreleyen büyük duvarlar içinde barikat kurmaya zorlandı.

5- Hunter x Hunter (2011)

image 2

Avcılar, kendilerini dünyanın keşfedilmemiş bölgelerini geçmekten nadir eşyaları ve canavarları bulmaya kadar tehlikeli görevleri yerine getirmeye adarlar. Avcı olmadan önce, çoğu başvuru sahibinin engelli veya daha kötüsü merhum olduğu yüksek riskli bir seçim süreci olan Avcı Sınavını geçmek gerekir.

Kötü şöhretli sınava meydan okuyan hırslı katılımcılar kendi sebeplerini taşırlar. 12 yaşındaki Gon Freecss’i harekete geçiren şey, Ging’i, babasını ve bir Avcı’yı bulmaktır. Avcı olarak babasıyla tanışacağına inanan Gon, aynı yolda yürümek için ilk adımı atar.

Öneri İçerik: Anime Nedir? Tam Kapsamlı Anime Rehberi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not