1. Ana Sayfa
  2. Anime

Mashiro no Oto Mangası 12 Yılın Ardından Bitiyor

Mashiro no Oto Mangası 12 Yılın Ardından Bitiyor
1

Aylık Shounen Dergisi’nin bu yılki Ağustos sayısı Çarşamba günü Marimo Ragawa’nın Mashiro no Oto’sunun (Bu Pamuk Prenses Notları) Eylül 2022 sayısında sona ereceğini duyurdu. Manganın 12 yıllık çalışmasını 5 Ağustos’ta tamamlaması bekleniyor.

Ragawa, Aralık 2009’da tek seferlik bir bölüm yayınladıktan sonra, Nisan 2010’da Monthly Shounen Magazine’de müzikal drama mangasını serileştirmeye başladı. Kondansha, 29. cildi 16 Aralık’ta sevk etti ve 30. cildi 14 Temmuz’da yayınlayacak. 31. ve son cilt planlandı. 17 Ekim’de piyasaya sürülecek. Manga, dijital baskılar da dahil olmak üzere basılı ciltlerinin toplam 5.5 milyon kopyasına sahiptir.

image 9

Kodansha USA, mangayı geçen yıl Ocak ayında dijital olarak İngilizce olarak lisansladı ve dokuzuncu cildi 31 Mayıs’ta yayınladı.

Shin-Ei Animation, 2021 baharında mangayı 12 bölümlük bir anime sezonuna uyarladı. Crunchyroll, animeyi altyazılı olarak yayınladı.

Mashiro no Oto, 2011’in Manga Taisho Ödülleri’nde dokuzuncu sırada yer aldı ve 16. Japonya Medya Sanatları Festivali Ödülü’nde mükemmellik ödülünü kazandı.

Özet

image 8

Setsu Sawamura, büyükbabası efsanevi shamisen ustası Matsugorou Sawamura’nın ölümünün ardından küçük memleketinden kaçar. Ölüm döşeğinde Matsugorou, Setsu’ya kendi tarzında oynamak yerine sadece başkalarını taklit edecekse Shamisen’den vazgeçmesini söyledi. Kederli olan Setsu, büyük şehrin kendisine kendi benzersiz oyun stilini keşfetmesi için ilham verebileceğini umarak Tokyo’ya gider. Ancak Tokyo, şehir hayatının sağır edici gürültüsüyle diğer tüm sesleri bastırarak beklentilerine meydan okuyor.

Oğlu için endişelenen Setsu’nun zengin ve başarılı annesi Umeko, hayatına geri döner ve onu Umezono Akademisi’ne kaydolmaya zorlar. Okulda, Tsugaru shamisen tarafından büyülenen ve büyükannesinin uzun zaman önce duyduğu bir şarkıyı çalmak isteyen Shuri Maeda ile tanışır. Shuri bir shamisen takdir kulübü kurar ve Setsu’yu üyelere enstrümanı nasıl çalacaklarını öğretmeye ikna eder. Kulübe daha fazla dahil olurken Setsu, shamisen’e olan aşkını geri kazanabilecek ve sahip olmadığı eşsiz sesi keşfedebilecek mi?

Öneri İçerik: Anime Nedir? Tam Kapsamlı Anime Rehberi

Kaynak: M.A.L

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. üzdü bizi ama zamanı da gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir