Mappa-San Yamete Kutasai!

Mappa dur artık!

1 55

Birinin Mappa’ya artık bir dur demesi gerekiyor, çünkü Mappa CGI kolaylık olarak kullanıyor!

Bak Mappa, çizimlerin hoş ancak CGI kasacağım diye güzelim serileri izlenemez hale getiriyorsun. Ulan CGI’ların hiç biri mi arka plana yada ortama uymaz ya!

Her biri mi sanki CGI nesne yada karakterleri sümükle ekrana yapıştırılmış gibi duruyor ya!

Mappacığım bak biliyorum canım bebeğim, kuzum, sen para gözsün, para göz olduğun için haddinden büyük işlere kaşkışıp her seferinde birden fazla proje alıyorsun, her yıl en az 3 tane projes alıyorsun ya sen!

Birde bu projelerin her birisinde CGI var, üstelik yetiştiremiyoruz diye yakınıyorsun!

Ve sen her aldığın proje ile potansiyelini bize hiç bir şekilde gösteremiyorsun, en basitinden 2021-2022 şovlarından AoT’u örnek alalım.

Aot’un CGI o kadar berbat ve gözümü kanatıyor ki zaten bomboş ve rezil olan hikayeyi ciddiye de alamıyorum, çünkü cgı’lar berbat gözüküyor ya tamamlanmamış bir modelleme var sanki ve üzerine kaplama atılmamış gibi duruyor!

Aot Cgi

Mappa lütfen dur ve senelik 1 tane ama uzun bir iş yap mesela 1 sene için 30 yada 50 arası olacak olan bir proje al, bütün kaynağını ve eforunu oraya ver ve istediğin kadar CGI kas, bak ben senin bu güne kadar tek bir düzgün CGI’nı göremedim.

Çünkü ben seni AoT ile tanıdım ve cidden ilk bakışta CGI’nın ne kadar berbat olduğunu gördüm, aslında berbat değil! Tamamlanmamış bir CGI gördüm ben.

Bak bir örnek daha verelim mi? Alın size Chainsaw man!

Sen CGI konusunda acele ediyorsun ve neden acele ettiğinde belli, birden fazla projeyi zor yetiştiriyorsun ve bu yüzden CGI kullanıyorsun.

Lütfen projeleri birazcık azalt artık ve bize seni efsaneler arasında koymamıza izin ver! Ufotable gibi Kyoto Animation gibi, ancak sen böyle devam edersen kendi topuğuna sıkacaksın o yüzden lütfen dur!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum
  1. Argonaut diyor

    Mappa çok güzel bi studyo ama malesef çok dijital efekt kullanıyor. Yine de benim gözüme o kadar baadı. Sebebi de bir bölümü en fazla 2 kere izlememizdir. Adamlar da bunu biliyor ve ona göre yapıp geçiyor.