Dungeon Meshi Anime Oluyor

Dungeon Meshi Anime Oluyor
dungeon meshi
0

Kadokawa , Çarşamba günü Ryoko Kui’nin Dungeon Meshi’sinin televizyon anime uyarlaması için resmi bir web sitesi açtı ve bir teaser görseli ortaya çıkardı (resimde). Anime stüdyo Trigger tarafından üretilecek.

Kui, fantazi mangasını Şubat 2014’te Harta dergisinde serileştirmeye başladı. Kadokawa 12. cildi 10 Ağustos’ta yayınladı.

Yen Press , mangayı Ekim 2016’da İngilizce olarak lisansladı . Onuncu cilt 8 Mart’ta yayınlandı ve 11. cildin yayınlanması planlandı. 23 Ağustos’ta gemi. Manga 2016 ve 2017’de

birinci ve altıncı sırada yer aldı.Kono Manga ga Sugoi! Erkek Okurlar bölümü için sıralamalar. Dungeon Meshi ayrıca 2016 , 2017 , 2018 ve 2019’da Manga Taishou Ödülleri’nde dört kez yer aldı.

Kapak

dungeon meshi

Özet

Altın Krallık, çılgın bir sihirbaz tarafından yeraltına gömüldükten sonra, kralı ortaya çıkar ve toza dönüşmeden önce sihirbazı yenen herkese tüm hazinesini vaat eder. Loncalar, sihirbazı aramak için labirenti andıran zindanda dolaşan bu sözle teşvik edilir. Böyle bir loncanın lideri olan Laios, grubunu yok eden ve kız kardeşi Falin’i yutan bir ejderhayla karşılaşır. Tüm erzaklarını ve eşyalarını kaybetmiş olmalarına rağmen, Laios, elf şifacı Marcille ve buçukluk hırsızı Chilchuck ile birlikte Falin’i kurtarmaya kararlı bir şekilde hemen zindana tekrar girerler.

Zamanın özü, Laios, erzak toplama aracı olarak zindanın canavarlarını yemenin tabusunu önerir. Zindandaki ilk yemeklerini hazırlarken, Senshi adında bir cüce tarafından durdurulurlar. Canavar pişirme meraklısı, canavar malzemelerini güvenli tüketim için hazırlamalarına yardımcı oluyor. Laios’un koşullarını öğrendikten sonra, Senshi bir ejderha pişirme arzusunu ifade eder ve loncalarına katılır, böylece birlikte zindana yiyecek dolu baskınlarına başlarlar.

Kaynak: https://myanimelist.net/news/67122563

Sen ne düşünüyorsun?