1. Ana Sayfa
 2. Çizgi Roman

Watchers Nedir? Görevleri ve Amaçları Nedir?

Watchers Nedir? Görevleri ve Amaçları Nedir?
+ - 0

Watchers Bilgi

 • Adı: Watcher (Gözcüler)
 • Gerçek Adı: Gerçek adları bilinmiyor.
 • Takma Adları: İlkinciler, Gringori, Aydınlık
 • Grupları: Gözcüler Konseyi
 • Vücut tipi: İnsansı
 • İlk Görünüm: Fantastik Dörtlü #13 ( Ocak 1963 )
watchers

Watchers Tarihçeleri

Gözlemciler ya da bilinen adıyla Wathchers, evrendeki en eski tür olarak biliniyordu ve kendilerini, herhangi bir müdahale olmaksızın evrenin tüm yönleriyle ilgili bilgileri gözlemlemeye ve derlemeye adamışlardı. Bu ırkın orijinal adı o zamandan beri unutuldu; yaptıkları görevden sonra bu ismi benimserler. Bu müdahale etmeme politikası, Gözcülerin başka bir ırk hakkında bilgi vermek için yaptığı iyi niyetli bir girişimden kaynaklandı ve bu da o ırkın kendisini yok etmesine neden oldu. O zamanlar Gözlemciler bir ırka bilgi verdi ve onlar kendilerini yok ettiler. Gözlemciler ırklara müdahale etmemeye karar verdiler Buna rağmen, Gözcü Uatu kendini Fantastik Dörtlü süper kahraman ekibine ifşa etti ve Molecule Man, Galactus ve Over-Mind gibi küresel tehditlere karşı birkaç kez onlara yardım etti. Kree askeri Mar-vell’in görevine bariz bir müdahaleden sonra, Uatu kendi ırkı tarafından yargılandı, ancak bir daha asla doğrudan müdahale etmeyeceği şartıyla serbest bırakıldı.

gozculer

Watchers Güçleri

Gözcüler, kişisel niteliklerin arttırılması, zaman ve uzay manipülasyonu, moleküler manipülasyon, enerji projeksiyonu ve bir dizi zihinsel güç dahil olmak üzere, istenen herhangi bir etkiyi elde etme doğuştan gelen yeteneğe sahip olan kozmik varlıklardır. Enerji manipülasyonlarının sınırları bilinmiyor, ancak en azından Odin , Zeus ve Elan ile aynı temel seviyede olduğu belirtiliyor. Her şeye gücü yeten varlıklar olarak kabul edilirler, Galactus, Celestials ve Stranger ile karşılaştırılabilir

marvel wathcers

Watchers Notlar

 • Gözcüler’in bazı okuyucular tarafından Proemial Tanrılardan biri olan Antiphon’un soyundan geldiği tahmin ediliyor (mevcut evrende ortaya çıkan ilk yaşam formları), amacı ve görünümü Gözcülerinkiyle aynı olduğundan, “kozmik uyumu izlemekle” görevlendirildi. ” ve kardeşleri ile Galactus arasındaki savaşta tamamen tarafsızdı.
 • Erkek ve kadın Gözcüler arasında ikincil cinsiyet farkı yok gibi görünüyor. Ancak gözlemciler hala cinsel olarak ürerler ve ilkel aile ilişkileri hala yavruları için bakım ve eğitim sağlar.
 • The Unseen’e göre , Gözcüler Göksellerden daha yaşlıdır, ancak bu, Göksellerin İlk Gök’ün yaratıları olarak köken hikayesiyle çelişir.
 • Marvel Sinematik evreninde Gözcüler bir Galaksinin Koruyucuları 2 filminde bir sahnede görünmüştür.

Kaynak: Fandom

Yorum Yap