1. Anasayfa
  2. Anime

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri
0

Günümüzde yarış temalı animeler pek popüler olmasa da eskiden, hatta bekli de çocukluğumuzda oldukça sevilen ve seyredilen, unutamadığımız yarış temalı animeler vardır. Bu tarz animelerin ilgi çekici yanı ise yüksek tempolu bir mücadele veya hayalimizdeki arabaları bir yarışma içerisinde izlemek olabilir.

Genelde bu tarz animelerin içeriği karakter gelişimi, azim ve başarıya ulaşmak gibi temaları işlerken bir yandan da takım ruhu, arkadaşlık gibi konuları da anlatır. Ayrıca genel izleyici kitlesine hitap ettiğinden dolayı aileniz veya arkadaşlarınızla keyifle izleyebileceğiniz anime türlerinden birisidir. Sizleri daha fazla bekletmeden işte en iyi yarış temalı anime önerileri sizlerle!

6 – Wangan Midnight

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri

Japonya’nın popüler, tehlikeli ve yasadışı araba yarışlarının döndüğü Wangan otoyolundaki yarışçıların hikâyesini anlatır. Aksiyon ve heyecanın dorukta olduğu bu seride gerilim teması da sık bir şekilde karşımıza çıkar.

Konusu: Liseli ana karakterimizin terk edilmiş bir arabayı tamir etmesi ve geliştirmesi ile Wangan otoyolundaki yasadışı yarışlara katılmaya başlar. Fakat ufak bir sıkıntı vardır. Tamir ettiği arabanın markasının lanetli olduğuna inanılır. Bu zamana kadar o arabayı kullanan tüm yarışçılar kaza yapmıştır. Ana karakterimiz ise bu lanetin üzerine gidip yolların kralı olmayı amaçlar.

5 – MF Ghost

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri

En iyi yarış temalı anime önerilerimizde ilk sırada olan Initial D animesinin sembolik olarak devamı kabul edilen bir seri olan MF Ghost yakın bir gelecekte geçen araba yarışlarını konu alır. Diğer yarış temalı serilere göre en büyük farklarından birisi ise içten yanmalı motorlar yerine elektrikli araçların ön planda olmasıdır.

Konusu: Ana karakterimiz Kanata Rivington İngiltere’den Japonya’ya döner ve MFG yarışlarına katılarak babasını bulmayı amaçlar. Kanata Japonya’nın çok ünlü yarışçılarından birisi olan Takumi Fujiwara’nın öğrencisi olarak tanınır ve başarılı genç bir yarışçıdır diyebiliriz.

4 – Appare-Ranman!

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri

En iyi yarış temalı anime önerileri arasında diğerlerine göre daha değişik bir tema işleyen Appare-Ranman! 19. yüzyılda Amerika kıtalar arası yarışına odaklanan bir hikâyeyi anlatır.

Konusu: Ana karakterimizden birisi olan Isshiki Kosame Samuray, diğer karakterimiz Sorano Appare ise bir mucittir. Bu ikili para kazanmak için bir maceraya çıkar ve Trans-America Wild Race’e katılır. Uzun, zorlu ve teklikeli olan bu yarışta yol boyunca karakterlerimiz farklı kültürlerden insanlarla tanışır ve hikâye böylece derinleşmeye başlar.

3 – Overtake!

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri

Modern yarış tarzına sahip olan Overtake!, güzel grafikleri ve ilgi çekici hikâyesi ile günümüzde izlenebilecek en iyi yarış animelerinden diyebiliriz.

Konusu: Fotoğrafçılık kariyerinde durma noktasına gelen Kouya Madoka isimli karakterimiz bir yarışçı olan Haruka Asahina ile tanışır ve o gün Kouya’nın hayatı değişir. Artık ilhamını geri kazanmıştır ve tekrar fotoğraf çekimlerine devam edebilecek özgüveni kazanır. Ayrıca Haruka, Japonya’nın prestijli yarış organizasyonlarında çok yetenekli ve gelecek vaat eden genç bir çocuktur. Böylece ikilinin yolları bir noktada kesişir ve hikaye başlamış olur.

2 – Redline

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri

Teknolojinin oldukça geliştiği uzak bir gelecekte tehlikeli yarışları konu alan Redline, benzersiz karakterleri ve aksiyon dolu sahneleri ile izleyicisine sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Konusu: Ana karakterimiz JP çok tehlikeli fakat bir o kadar da prestijli bir yarış organizasyonu olan Redline’ye katılır. Yasadışı birçok olayların döndüğü bu evrende JP kendisini kanıtlamayı kafaya koymuştur ve böylece hayatındaki en tehlikeli yarış hayatı başlamış olur.

1 – Initial D

En İyi Yarış Temalı Anime Önerileri

En iyi yarış temalı anime önerilerimiz arasında ilk sırada yer alan Initial D, Japonya’nın sokak yarışları ve araba kültürünü içeren, bol bol drift izleyebileceğiniz, ana karakterimiz olan Takumi Fujiwara’nın hikâyesini anlatır.

Konusu: Ana karakterimiz Takumi, babasının tofu dükkanında çalışırken teslimatları yapmaya kendisi gider. AE86 Trueno marka arabasıyla yüksek tepelere teslimat yaptıkça araba sürme yeteneği gelişir ve bu şekilde yerel yarışçılar tarafından fark edilir. Kuryelikten sokak yarışçısına evirilen hikâyesi ile başarılı yapımlardan birisi diyebiliriz.

En iyi yarış temalı anime önerilerimizin burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Önerdiğimiz animeler hakkında duygu ve düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın. Ayrıca Telegram kanalımıza katılıp güncel içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz. Anime içerikleri hoşunuza gidiyorsa sitemiz üzerindeki diğer başlıkları inceleyebilirsiniz.

İzlediğiniz ve sevdiğiniz yarış temalı animeler varsa önerilerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bu içerik ilginizi çekebilir!

En İyi 50 Spor Anime Önerisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir