1. Anasayfa
  2. Anime

En İyi Underrated Animeler 2024

En İyi Underrated Animeler 2024
0

Çoğu zaman popüler ve insanlar tarafından artık büyük bir kitleye ulaşmış animeler konuşuluyor. Ya hak ettiği değeri görmeyen yani underrated animelere ne olacak? Bu duruma tepki göstermek için özenle hazırladığımız en iyi underrated animelerini keyifle okuyabilirsiniz.

6 – 91 Days

91 gunler

2016 yılında çıkış yapmış 91 Days suç, intikam ve mafyatik konuları içerir. Karakter gelişimi ve dramanın öne çıkması ile güzel bir hikâye anlatan bu anime diğer bir yandan izleyicisini Amerika’nın karanlık yönlerine çeker.

Konusu: Hikâye 1920’lerin Amerika’sında ana karakterimiz olan Angelo Lagusa’nın ailesinin mafya içindeki tartışmalar yüzünden öldürülmesi ile başlar. Küçük yaşta böyle trajik bir olaya tanık olan karakterimiz bir süreliğine ortadan kaybolur ve intikam almak planlar yapmaya başlar.

5 – Koutetsujou no Kabaneri

En İyi Underrated Animeler

En iyi underrated animeler arasında en bilinmeye animelerden birisi Koutetsujou no Kabaneri olabilir. 2016 yılında yayınlanmış bu anime zombi temasını sevenler için güzel bir seçenek olabilir. Ayrıca hikâyesi ile de tatmin edici serilerden birisidir diyebiliriz.

Konusu: Sanayi devrimi döneminde bir patlama yüzünden insanları zombiye dönüştüren bir enfeksiyon sonucu dünyada kıyamet kopar. Bu enfeksiyona yakalanmamış bazı insanlar hayatta kalmaya çalışmaktadır. Ana karakterimiz ise bu enfeksiyonu durdurmanın yolunu arar ve bir gün şans eseri çözümünü bulur. Bu sayede kendisini yarı zombi yarı insan yaparak çeşitli yeteneklere sahip olur.

4 – Parasyte

En İyi Underrated Animeler

2014 yılında yayınlanmaya başlayan Parasyte bilim kurgu, aksiyon ve macera gibi temaları konu alır. Hikâyeyi takip ederken bir yandan ana karakterimizin paraziti edinmesi sonrasında psikolojik ve fiziksel olarak değişimlerini gözlemlemek seriye ayrı bir lezzet katıyor.

Konusu: Hikâyenin başlangıcında uzaydan gelen bir tür parazit dünyadaki insanlara bulaşmaya başlar. Bu parazitler ele geçirdikleri insanların zihnini tamamen ele geçirir ve tehlikeli yaratıklara dönüşür. Ayrıca bu parazitler çeşitli şekillere girip tıpkı normal bir insanmış gibi davranabilir.

Ana karakterimiz ise parazitlerin dünyaya geldiği gün kulaklıkla uyuyor hâlde yakalanır ve parazit onu tam ele geçiremez. Sadece sağ koluna sahip olan parazit hayatta kalmak için ana karakterimizle iyi geçinmek zorundadır ve aksiyon dolu sahneler böylece başlamış olur.

3 – Erased

En İyi Underrated Animeler

Duygusal bir yapım olan Erased genel olarak zaman yolculuğu ve gizem türlerini bir arada işleyerek güzel bir hikâye kurgusunu izleyicisine sunuyor diyebiliriz.

Konusu: Ana karakterimiz Satoru Fujinuma zamanda geriye giderek annesinin ve arkadaşlarının ölümünü önlemek için geçmişe gider ve olayları çözmeye çalışır. İzlerken sıkça gerildiğiniz sahnelerin yanında gizemlerin gittikçe çözülmesi ile bir yandan da rahatlatıyor diyebiliriz.

2 – Dororo

En İyi Underrated Animeler

Japon kültüründen alınma öğelerle güzel bir korku ve mücadele temasını işleyen Dororo izlediğimde çok etkilendiğim animelerden birisidir. Duygusal ve aksiyon sahnelerini bol bol içerir ve izlemesi oldukça keyifli serilerden diyebilirim.

Konusu: Hikâye, Japonya’da Sengoku döneminde, savaşların çokça olduğu ve insanların yoksulluk çektiği bir dönemde geçer. Ana karakterimiz Hyakkimaru doğmadan önce babası tarafından sahip olduğu toprakların verimli olması için şeytanlara adak olarak verir. Doğumu sonrasında üzerine yıldırım çarpmasıyla tüm uzuvlarını kaybeder ve ölmesi için bir kayığın içinde nehire doğru salınır. Sonrasında yardımsever birinin ana karakterimizi bulmasıyla onu tedavi eder ve hikâyemiz tam anlamıyla başlamış olur.

1 – Monster

En İyi Underrated Animeler

En iyi underrated animeler listesinde ilk sırada yer alan Monster, kurgusuyla, karakterleriyle ve anlattıklarıyla aslında çok başarılı bir yapım olsa da günümüzde yeterince öne çıktığı söylenemez. Çoğu kişi belki oradan buradan görmüş olabilir fakat genel olarak çok fazla bir bilinirliği yok gibi duruyor.

Konusu: Hikâyenin başlangıcında kariyer yapmak isteyen genç ve yetenekli bir beyin cerrahının aldığı kritik kararları görmekteyiz. Bu kararların en kötüsü ise bir gece birdenbire kafasından vurulan çocuğu başarılı bir şekilde iyileştirmesi ile başlar. Aslında bir canavarı uyandıran doktorumuzun ne yaptığından haberi yoktur ve olaylar gittikçe karışmaya başlar.

En iyi underrated animeleri sizler için gün yüzüne çıkarttık. Sizlerin de sevdiği ve pek fazla kişinin bilmediği animeler varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırladığımız bu öneriler hakkında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Son olarak Telegram kanalımıza katılıp bizi daha yakından takip edebilirsiniz ve anime içerikleri hoşunuza gidiyorsa sitemiz üzerindeki diğer başlıklara bakabilirsiniz.

Bu içerik ilginizi çekebilir!

Az Bilinen Animeler: Keşfedilmesi Gereken Önemli Yapımlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir