1. Anasayfa
 2. Listeler

En İyi Shoujo Anime Önerisi 2024 (Az Bilinen ve Yeniler)

En İyi Shoujo Anime Önerisi 2024 (Az Bilinen ve Yeniler)
0

Shoujo veya Shōjo; genç kız, küçük kız anlamına gelen Japonca bir kelimedir. Anime ve manga türü olarak karşımıza sıkça çıkmaktadır. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere genel izleyici kitlesinin genç kızlar olduğu ya da animenin ana karakterinin genç kız olmasıyla bilinen popüler türlerdendir. Shoujo anime önerileri de birçok anime izleyicilerinin merak ettiği konulardandır.

Bu türe benzer olarak daha çok erkek kitlesine hitap eden ve ana karakterlerin erkeklerden oluştuğu tür ise Shounen olarak bilinmektedir. Bu türü merak ediyor ve başarılı yapımları incelemek istiyorsanız Shounen nedir ve shounen anime önerileri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Shoujo Anime Nedir?

Shoujo ne demek? sorusu sıkça sorulan sorular arasındadır. Shoujo anime ve manga türünün beraberinde getirdiği romantizm, arkadaşlık ve kişisel gelişim gibi konular sıkça ele alınmaktadır. Özellikle duygu ağırlıklı, dramatik yapımların aralarında bulunduğu shoujo türünün izleyici kitlesi de çok fazladır. Bu kelimeyi ve anlamını öğrendiğimize göre bu türde başarılı yapımlara ve yeni çıkanlara yakından bir göz atabiliriz.

Shoujo Anime Nedir

Neden Shoujo Anime İzlemelisiniz?

Shoujo anime, sadece romantizm ve aşk hikayeleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda karakterlerin kişisel gelişimlerini ve karşılaştıkları zorlukları da başarılı bir şekilde işlemektedir. Bu tür, izleyicilere empati kurma ve farklı yaşam deneyimleri hakkında düşünme fırsatı verir.

 • Duygusal Derinlik: Shoujo animeler, karakterlerin iç dünyalarını ve duygusal gelişimlerini detaylı bir şekilde ele alır.
 • Karakter Gelişimi: Karakterler arası ilişkiler ve kişisel büyüme, shoujo animenin kalbini oluşturur.

En İyi Shoujo Animeleri

Sizler için derlemiş olduğumuz bu listede en iyi Shoujo animelerine ve bu animeler hakkında özetlere yer vereceğiz. Umarım hoşunuza giden bir liste olur.

A Sign Of Affection

A Sign Of Affection, Kaiu Shirai tarafından yazılan ve mangasından esinlenilen bir anime serisidir. 2020 yılında mangasının tamamlanmasıyla birlikte 2021 yılında da anime uyarlaması izleyicilerle buluştu. Grace Field House yetimhanesinde yaşayan ve bakıcılar tarafından büyütülen bir grup çocuğun gizemli olaylara tanıklık etmesiyle başlar. Gerilim, gizem ve bilim kurgu gibi farklı birçok konunun işlendiği anime serisi izleyicilerine çok başarılı bir seyir keyfi sunuyor.

A Sign Of Affection

Sugar Apple Fairy Tale

Highland krallığında periler ve insanlar bir zamanlar özgürce beraber yaşardılar. Belli bir süre sonrada insanlar onlara ihanet eder ve perileri köleleştirirler. Perinin kanadına sahip kişiler onlara kölelik yapmaktaydı.

Sugar Apple Fairy Tale

A Girl And Her Guard Dog

Kız ve onun koruma köpeğiyle beraber zorlu, tehlikeli bir maceraya atılmalarını konu almaktadır. Her geçen zorlu mücadelede kız ve köpeği arasındaki dostluk duyguları pekişir. Cesur, sadık ve güçlü bir koruma köpeği, sahibini birçok kötülükten korumaktadır.

A Girl And Her Guard Dog

The Sacrificial Princess And King Of Beasts

The Sacrificial Princess And King Of Beasts, bolca fantastik olaylar barındırdığı gibi iç ısıtacak derecede romantizm duygusunun yer aldığı bir animedir. İnsanlar ve canavarlar arasında bir düşmanlığın bulunduğu bu fantastik evrende prenses, canavar kral ile karşılaştığında endişe duyar. Ancak bu endişe duygusu zamanla yerini güven duygusuna bırakır. Birbirlerine karşı anlayış ve duygusal bir bağın gelişmesi sonucunda canavar kral, prensesi korumak ve ona zarar gelmesini engellemek için tüm her şeyi riske atar.

The Sacrificial Princess And King Of Beasts

My Love Story with Yamada-Kun At Lv999

13 bölümden oluşan kısa bir o kadar ilginç bir konuya sahip. Akane Kinoshita sevgilisinin onu çevrimiçi oyunda tanıştığı başka bir kızla aldattığını öğrenir ve ayırlır. Aynı zamanda Akane’de bir oyuncudur ve arkadaşlarıyla yaşadığı bu durumu konuşur. İlişki çıkmazları üzerine kurulu bu hikayede Akane Kinoshita ve yaşadıklarına dair keyifli bir seyir sunacaktır.

My Love Story with Yamada-Kun At Lv999

Yeni Shoujo Animeleri

Yukarıda da yer verdiğimiz bazı yapımlar bu türün en yenileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak 2023 ve 2024 yılında yayın hayatına başlayan ve Shoujo türündeki en başarılı yapımlar için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz. Bu anime örneklerinin özetlerine aşağıda da yer verdik.

 • A Sign Of Affection
 • A Girl And Her Guard Dog
 • Sugar Apple Fairy Tale
 • The Sacrificial Princess And King Of Beasts
 • My Love Story with Yamada-Kun At Lv999

Az Bilinen Shoujo Animeler

 • Dizi ismi: Natsume Yuujinchou, Tür: Doğaüstü ve Duygusal
 • Dizi ismi: Lovely★Complex, Tür: Komedi ve Romantizm
 • Dizi ismi: NANA, Tür: Duygusal
 • Dizi ismi: Mushikaburi-hime, Tür: Romantizm
 • Dizi ismi: Fruits Basket, Tür: Romantizm

Böylece En İyi Shoujo Anime Önerisi listesinin sonuna geldik. Umarım listede yer alan tüm animelerden hoşnut kalırsınız. Sizlerin de bu listede görmek istediğiniz iseai anime önerileri varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir